Copy
Recept Děravé koblihy

Masopust, masopust, óóó masopust. Tento týden máme do slova velmi sladký. Už jsem dělala klasické fánky/boží milosti, nyní jsou to fantastické sladké děravé koblihy. Tyto koblihy dělávám tehdy, když je chci přepravit v dózičce. Nemusí se zdobit svrchu, ale při pečení se uvnitř udělá bublina, do které prostřednictvím stříkací piškole nebo cukrářského sáčku nastříkám marmeládu nebo nutellu. Bohužel doma jsem nenašla cukrářský sáček, tak tentokrát jsem je zdobila svrchu, ale určitě zkuste pokud nechcete zdobit shora. Autor: Mineralka

SUROVINY

250 ml mléka

2 ks žloutky

2 PL olej

1 lžičku sůl

3 PL kr. cukr

100 g polohrubá mouka

350 g hladká mouka

3 PL rum

špetka citronová kůra

1 bal. vanilkový cukr

1/2 kostka droždí

olej na smažení

marmeláda na plnění nebo ozdobu

imoučkový cukr na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V misce si připravíme kvásek. Trochu mléka ohřejeme, přidáme droždí a necháme odstát. Přidáme žloutky, olej a všechny ostatní suroviny, které potřebujeme na přípravu těsta.
Příprava receptu Děravé koblihy, krok 1
Příprava receptu Děravé koblihy, krok 2
Příprava receptu Děravé koblihy, krok 3

2. Těsto zpracujeme do kuličky, zakryjeme utěrkou a necháme kynout. Když těsto zdvojnásobilo svůj objem, přendáme ho na desku.

Příprava receptu Děravé koblihy, krok 4
Příprava receptu Děravé koblihy, krok 5

3. Rozválíme na tloušťku cca 1 cm a vykrajujeme kolečka. Necháme na desce trochu nakynout a můžeme smažit.

Příprava receptu Děravé koblihy, krok 6

4. Nezapomeňte olej dobře rozehřát, abyste koblihy nevkládaly do studeného oleje. Smažíme z obou stran dozlatova. Po vysmažení koblihy necháme okapat na papírovém ubrousku.

Příprava receptu Děravé koblihy, krok 7

5. Pomocí cukrářského sáčku nebo stříkačky naplníme koblihy. Já jsem doma neměla žádný sáček ani stříkačku, tak jsem marmeládu dala navrch. Uvnitř sice byla dírka, ale to vůbec nevadí. Vrch ještě posypeme moučkovým cukrem.

Příprava receptu Děravé koblihy, krok 8