Copy

Hnojivo na pěstování česnek si sice lze koupit, ale proč to dělat, když si ho můžete jednoduše vyrobit i doba. A bude mnohem účinnější. Kdo má zájem na tom, aby jeho úroda česneku byla větší než kdy předtím, měl by postupovat podle našeho návodu. Ten zaujme svou jednoduchostí a až se bude sklízet tak i tím, jakou má sílu.

Stačí jenom dvě věci

Pokud chcete, abyste měli velkou úrodu, je třeba používat správné hnojivo na česnek. To je překvapivě jednoduché, jelikož na něho stačí pouze dvě věci. Samozřejmě nezapomínejte také na to, že je nutné i nadále dodržovat zásady pravidelné péče, jako je třeba zalévání, a starost o půdu.

Do té by však mělo přijít i toto hnojivo na česnek, které je tak unikátní, že vám na něho budou stačit jenom pouhé dvě věci. Tou první je amoniak, který je velmi dobrým zdrojem dusíku, bez kterého se česnek neobejde. Druhou složkou je voda, která použitou chemickou látku naředí na požadovanou koncentraci.

Stačí správně namíchat

Z čeho se vaše hnojivo na česnek skládá, to již víte. Nyní stačí už jenom správné namíchání. I to zvládnete, bez jakéhokoliv složitého odměřování. Na deset litrů vody je vhodné použít dvě lžíce desetiprocentního amoniaku. A je to. Toto je ten správný poměr, se kterým hnojivo na česnek vytvoříte v takové koncentraci, aby rostlině prospěla, co nejvíce to jde a zároveň aby neubližovala.

Použití je snadné

Když máte hnojivo na česnek namíchané, můžete ho použít. A to je samozřejmě velmi jednoduché, jelikož tímto hnojivem svůj záhon rovnoměrně zaléváte. I tady je vhodné zachovat správnou koncentraci, tedy lépe řečeno správné množství. Oněch připravených 10 litrů vody s amoniakem se hodí na záhon o rozměrech asi 2 metry čtverečné. Podle vašeho záhonu samozřejmě upravte množství hnojiva, kterého je potřeba. A potom? Už jenom sledujte výsledek. To, jak bude česnek rychleji růst a jak velká bude jeho sklizeň. Rozhodně budete překvapeni.