Copy

Tiež si pamätáte na dobu, kedy automatické práčky boli hudbou budúcnosti? S nákupom plne automatickej práčky Vaše srdce určite poskočilo. Práce s bielizňou výrazne ubudlo a pranie už nebolo nočnou morou o ťažkej drine.

Postupom času ale každý prišiel na to, že ani automatická práčka nie je dokonalá a už vôbec nie samočistiacia. Po rokoch sa z práčky hrnie nepríjemný zápach a plochy pracieho priestoru sú zanesené a špinavé. Dnes Vám ukážeme, ako práčku udržiavať čistú, sviežu a krásne voňavú. Predídete tiež poruchám.

GENIÁLNY SPÔSOB AKO VYČISTIŤ PRÁČKU

Odstránenie vodného kameňa
Do zásuvky dávkovača pracích prostriedkov umiestnite 100-200 g kyseliny citrónovej a zapnite práčku v programe na 60 stupňov. Táto metóda spoľahlivo odstráni vodný kameň, ktorý je pre práčku devastujúci.

Vyčistite zásuvku na pracie prostriedky
Po čase bude zásuvka dávkovača špinavá a aj na nej sa môže objaviť vodný kameň. Zásobník nie je ťažké čistiť, pretože ho možno vybrať z práčky. Ponorte teda umývaciu špongiu do čistej vody, potom do citrónovej šťavy a utrite zásuvku. Následne umyte.

Tesniaca guma
Zmiešajte pol litra vody s 1 polievkovou lyžicou kyseliny citrónovej. Ponorte špongiu do zmesi a utrite gumu aj ďalšie miesta okolo nej. Zmizne nečistota a pleseň.

Zdieľajte tento super nápad  ako ľahko vyčistiť práčku  aj s priateľmi! Určite sa im bude tiež hodiť.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: ketkes.com