Copy

Každý pěstitel touží po velké úrodě. Ale bez hnojení to není vždy možné. Někomu však kupované chemická hnojiva nevyhovují, ale naštěstí existuje množství receptů na domácí přírodní hnojiva. Toto jsou ty nejúčinnější, které jsou šité na míru okurkám a díky této výživě budete mít úrody na rozdávání.

Droždí + tráva

Hnojivo z droždí pomůže nasytit rostlinu potřebnými živinami a také zvýšit odolnost proti chorobám.

Příprava hnojiva: Rozpusťte 500 g natrhaného chleba v 10 l vody, přidejte kostku droždí a 500 g zelené trávy. Nechte směs fermentovat 2 dny a potom roztok použijte na zalévání při kořenech. Zálivku zvyknu používat každé dva týdny. Stačily mi tři takové aplikace a úroda okurek byla ohromná.

Dřevný popel

Hnojení dřevěným popelem pomůže nasytit půdu užitečnými stopovými prvky. Kromě toho bude chuť okurek lepší a úroda mnohem větší. Popelové hnojivo navíc chrání před škůdci.

Existují tři možnosti aplikace:

1. Semena okurek můžete před zasetím namočit na 6 hodin do roztoku dřevního popela a vody, abyste předešli chorobám rostlin. Pro přípravu směsi rozpusťte 3 lžíce popela v 1 litru vody a nechte týden louhovat.

2. Při počátku kvetení rostlin je zalijeme ke kořenům hnojivem, které si připravíme podle stejného receptu jako při namáčení semen.

3. Na stimulaci růstu okurek nasypeme 2 lžíce popela do každé jamky před vysazením sazenic.

Cibulová výživa

Hnojivo z cibulových slupek je již dlouho známým způsobem, jak nasytit rostliny vitamíny a mikroelementy. Rovněž zvyšuje imunitu a celkovou produktivitu rostlin.

Pro přípravu cibulového odvaru použijte dvě hrsti cibulových slupek a zalijte je 10 litry vody. Nechte stát 1 den a pak rozřeďte v poměru 2 litry roztoku na vědro vody.

Vyzkoušejte tyto způsoby hnojení okurek a budete sami překvapeni, jaká bohatá bude vaše úroda.