Copy
Recept Jahodové větrníky

Klasické karamelové větrníky jsou TOPKA! Krém můžete vyměnit za vyšlehanou šlehačku smíchanou s dření z domácích jahod a chutný dezert je na světě.

SUROVINY

Těsto:

50 ml mléko

50 ml voda

100 g máslo

100 g hladká mouka

špetka sůl

3 ks vejce

Krém:

200 ml smetana ke šlehání

400 g jahody

2 lžíce moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mléko, vodu, máslo a špetku soli dáme do menšího hrnce a přivedeme do varu. Odstraníme z tepla, přidáme mouku a rychle metličkou mícháme, aby nevznikla žádná hrudka. Mícháme, dokud se hmota nezačne odlepovat od stěny hrnce. Necháme mírně vychladnout a potom přidáváme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vyšleháme do hladké hmoty.
  2. Těsto dáme do cukrářského sáčku a s ozdobnou špičkou vrstvíme na plech vyložený papírem na pečení větrníčky.
  3. Pečeme při teplotě 180 st. do zlatova. Větrníky krásné naběhnou, nafouknou se. Po upečení troubu vypneme, dvířka mírně pootevřeme a necháme větrníky v troubě. Pokud bychom větrníky hned vybrali, splaskly by. Když se trouba trochu ochladila, můžeme vybrat větrníky a zoubkovaným nožem je překrojíme na polovinu.
  4. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky. 250 g jahod rozmixujeme na dřeň a přidáme ji k šlehačce. Promícháme (můžete ochutit cukrem) a navrstvíme na spodní část. Poklademe zbylé jahody, které jsme nakrájeli na menší kousky a zakryjeme druhou částí větrníku. Vrch posypeme moučkovým cukrem.

Zdroj: Citromhab