Copy

Ať už se pečením živíte, nebo pečete jen tak pro zábavu, recept na toto těsto byste měli zaručeně vyzkoušet. Nemusíte v tomto řemesle být ani tak zběhlí, abyste tento recept zvládli. Podívejte se na postup a posuďte sami.

Co budeme potřebovat?

Toto těsto můžeme využít na sladká i slaná jídla. Jako příklad můžeme uvést koláče, pečivo či pizzu. Poté, co toto těsto ochutnáte, už nebudete chtít ke svému pečení využít žádné jiné. Na toto těsto budeme potřebovat několik ingrediencí, ovšem tady jsou ty nejdůležitější z nich.

  • Mléko
  • Máslo
  • Vejce
  • Cukr

Dále bychom do seznamu věcí, které koupit, než se rozhodneme připravit toto těsto, mohli zařadit kvasinky. K dochucení použijeme sůl. Samozřejmě budeme potřebovat také pšeničnou mouku a slunečnicový olej. V případě, že připravujeme těsto pro sladký pokrm, můžeme také přikoupit vanilkový cukr. Pokud však finální výsledek nezapadá do sladkého odvětví gastronomie, můžeme tuto přísadu vynechat.

Příprava delikátního těsta

Ve 250 mililitrech teplého mléka rozpustíme 50 gramů kvasnic. Dále si stranou rozpustíme 100 gramů másla, které následně přidáme do mléka, a promícháme. Poté přidáme půl šálku cukru a tři vejce. Celou tuto směs zamícháme. Vezmeme 800 gramů pšeničné mouky, kterou smícháme s vanilkovým cukrem, pokud ho používáme. Následně smícháme se směsí mléka a vajec. Přidáme půl lžíce soli spolu s trochou rostlinného oleje. V tuto chvíli můžeme začít s hnětením těsta. Když ho dostatečně prohněteme, vezmeme vak, do kterého budeme následně těsto vkládat, a jeho strany důkladně promažeme rostlinným olejem. Nyní můžeme do vaku vložit samotné těsto. Je velmi důležité, abyste nechali v sáčku s těstem dostatek místa, aby se mělo kam rozpínat. Sáček je třeba silně utáhnout, aby se do něj v průběhu následujícího kroku nedostala ani kapka vody. Jakmile je vak utažen, vložíme ho do hrnce se studenou vodou. V něm ho necháme po dobu jedné hodiny. Po uplynutí této doby se podíváme, zda je pro těsto ještě prostor, kam se rozpínat. Pokud ano, těsto ve vodě ještě necháme. Pokud ne, je čas na to těsto vytáhnout. Ať už pečete rohlíky či koláčky, díky tomuto receptu dosáhnete úžasné nadýchanosti těsta. Pokud se je rozhodnete vzít někam na oslavu, buďte si jisti, že vám tento druh těsta budou všichni jen závidět.