Copy

Tento trik pochází od ženy, jejíž manžel je opravářem praček na praní prádla. Skutečným důkaze, že tento trik skutečně funguje je, že pračka, kterou mají doma jim slouží již 20 let a stále pere dokonale. Pračka neobsahuje žádné plísně, vodní kámen a ani zápach. Prádlo stále krásně voní.

Pračka

Mnoho lidí mluví o octu jako perfektním pomocníkovi na vyčištění pračky, ale tento trik má ještě mnohem lepší výsledky. Použít tento trik stačí jen jednou za 2-3 měsíce. Tím je tento trik dokonalý, protože nemusíme myslet na čištění nijak často.

Vodní kámen

Pokud potřebujete svou pračku zbavit nevítaného vodního kamene, nejlepším pomocníkem nám bude kyselina citronová. Do pračky přidejte 100 – 200 gramů kyseliny citronové a spusťte na prázdno na 60 stupňů. Vodní kámen zmizí z celé pračky.

Dávkovač prostředku

Dávkovač je za čas velmi zanesený a plný zbytků pracího prostředku. Časem zde může dokonce vzniknout plíseň.
Zbavit se tohoto rpoblému je snadný. Stačí dávkovač vyndat z praky a namočit do vody. Poté ho namočit do vody s kyselinou citronovou a následně pomocí houbičky dávkovač očistit.

Těsnění

Abyste vyčistitli nečistoty postačí, když smícháte 1 lžíci kyseliny citronové společně s 0.5 litru vody. Hadřík do této směsi ponořte a pomocí hadříku vyčistěte prostor za těsněním. Budou zničeny i ty nejmenší zárodky plísní.

Byl tento článek užitečný?