Copy

V zime je ťažké získať potrebné vitamíny. Sme tak nútený  kúpiť čerstvé ovocie a zeleninu v obchode , ale ceny sú “až príliš veľké sústo” a tak si musíme dvakrát rozmyslieť, či produkt naozaj potrebujeme.

Ako alternatívu a úspornejšiu variantu si tak môžete čerstvú zeleninu nechať vyrásť priamo na svojom kuchynskom parapete. 

Pripravili sme pre Vás podrobné pokyny pre rast reďkoviek u Vás doma. 

Musíte to určite vyskúšať.

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

  • Vhodné semienka reďkoviek
  • Ľahkú pôdu neutrálneho Ph
  • Plastové plato s hĺbkou 15 cm. Ale tiež drevené, či keramické kvetináče s odvodňovacími otvormi.

Takto budeme postupovať:

  1. Pôdu pre výsadbu zvlhčite 2 dni pred výsevom. Semená budú klíčiť rýchlejšie. Pripravte si semienka. Nechajte ich naklíčiť v plátu vaty, ktorý je dobre nasiaknutý. Tento proces väčšinou trvá 2 dni. Potom presadíte.
  2. Opatrne vyberte výhonky a presaďte ich do pripravenej pôdy do hĺbky 2 cm a mierne pokropte pôdu hore, aby boli zavlažované iba korienky. Zavlažujte teplou vodou. Nechajte na parapete, najlepšie na južnej strane, kde bude maximálne denné svetlo. Ak ste sa rozhodli umiestniť semená priamo do pôdy, pred výsevom pôdu dobre vyčistite. Pre každé semeno vytvorte samostatnú bunku. Semená od seba totiž musia byť najmenej 5 cm.
  3. Semená zasejte do hĺbky 2,5 cm a ihneď poriadne zavlažte pomocou rozprašovača. Ak chcete vytvoriť skleníkové podmienky, pokryte nádobu fóliou alebo mikroténovým sáčkom a umiestnite na temné miesto s priemernou teplotou 16 až 18 stupňov. Ak reďkovky umiestnite na severnú stranu, budete im musieť v každom prípade posvietiť.
  4. Ideálna teplota pre rast reďkoviek sa pohybuje od +10 do +15 ° C a v noci sa odporúča znížiť na +5. Berte do úvahy prinajmenšom skutočnosť, že od výhonku až po hotovú reďkovku je požadovaná nižšia teplota ako počas obdobia aktívneho rastu plodov.
  5. Aj v bytových podmienkach môžete reďkovky žať veľmi skoro. Môže to byť už o mesiac, keď dodržíte všetky rady a tipy, o ktorých ste sa práve dočítali.

Perfektné, čo myslíte? 🙂

Zdieľajte tento jednoduchý spôsob ako si doma pestovať reďkovky aj s Vašimi priateľmi! Určite ho tiež ocenia!

Nezabudnite dať LIKE na Našu Facebook stránku receptyodbabky.sk , pre nové zaujímavosti na každý deň.

zdroj: sokvusom.ru