Copy

Máte-li rádi rajčata, bude pro vás tento recept velkým překvapením. Možná ho už znáte a pravidelně jej užíváte při přípravě rajských jablíček. Pokud ano, pak jistě víte, jak moc dobré tímto způsobem jsou. Jste-li ovšem tím, kdo rajčatům moc neholduje, vřele vám doporučujeme tento recept vyzkoušet. Možná právě díky tomuto receptu si rajčata zamilujete a stanou se tak běžnou součástí vašeho jídelníčku. Zelenina je zdravá a měli bychom jí jíst denně. Proč si to tedy trochu nezpříjemnit vybraným arménským způsobem.

Rajčata na studeno

Studená kuchyně je ve světě čím dál více populárnější. Lidé jsou ve spěchu, a proto mnohdy nemají čas něco chystat. Velmi často pak chodí do restaurací, kde ovšem není vždy jistota zdravého jídla nebo přípravy. Z toho důvodu je lepší připravit si doma rychlou studenou dobrotu. Nabízí se zde možnost vyzkoušet recept na studenou kuchyni, která je složená z rajčátek na arménský způsob. Skvěle se hodí do horkých letních dnů, kdy člověk nemá chuť na tučná jídla, ale dává přednost spíše lehkých salátům z ovoce nebo zeleniny. A právě tato rajčátka jsou skvělým řešením tohoto problému.

Potřebné ingredience

Není nic snadnějšího než se rovnou pustit do přípravy, která je opravdu jednoduchá. Vzhledem k tomu, že se jedná o studenou kuchyni, bude vše rychle hotové a nebude k tomu potřeba hromada ingrediencí, nicméně je nutné si připravit: vodu, sůl, petržel, kopr, feferonky, česnek, mletý černý pepř, mletý červený pepř a samozřejmě rajčata. Postup přípravy je následující.

Návod na přípravu

Rajčata proberte a vyberte z nich ta nejhezčí. Omyjte je, osušte je a udělejte do nich kříže dle obrázku. Ostatní zeleninu také omyjte, osušte a smíchejte ji s prolisovaným česnekem. Směsí naplňte rajčata. Uvařte si solanku z vody, soli, feferonek a několik minut ji vařte a nechte vychladnout. Do velké skleněné nádoby umístěte naplněná rajčata, zalijte je solankou a nechte tři dny na teplém místě. Potom si rajčata dopřejte například s brambory. Dobrou chuť.