Copy

Snáď každý z nás sa potrebuje na okamih zastaviť a v pokoji si oddýchnuť. Mnoho ľudí začína s jogou. Jóga ale vôbec nemusí byť komplikované cvičenie.

Nemusíte dokonca ani vychádzať z domu! Ďalším plusom je, že tento druh jogy môžete cvičiť všade – v práci, v autobuse, v rade na pošte, pri sledovaní filmu alebo počas stretnutia s priateľmi.

Často sa hovorí, že zdravie má človek vo svojich rúkách. V tomto prípade to platí doslovne.

Mudra jóga sú gestá prstov a rúk. Podľa tradície tento druh jogy stimuluje tok energie v tele a tiež rôzne oblasti mozgu. Pohodlne sa usaďte, upokojte a uložte prsty.

Mudra je slovo odvodené z Ayurveda a jedná sa o cvičenie známe v indickej medicíne. Samotné slovo Ayurveda znamená totiž poznanie o živote . Ajurveda bola v roku 1979 Svetovou zdravotníckou organizáciou uznaná za uzdravujúcu terapiu. Táto informácia presvedčí všetkých skeptikov.

Dnes si ukážeme 5 základných cvičení, ktoré vám dodajú energiu, vitalitu a pomôžu pri každodenných zdravotných ťažkostiach.

Každé z týchto rýchlych a jednoduchých cvičení by malo byť vykonané každý deň minimálne 1 minútu.

Gyan Mudra – Mudra Múdrosti

Už názov napovedá, že sa jedná o cvičenie, ktoré zvyšuje našu schopnosť sa učiť, zlepšuje pamäť a koncentráciu. Táto mudra sa používa počas meditácie.

aya Mudra – Mudra Vetru

Táto mudra tiež zbavuje žalúdok prebytočného vzduchu a môže byť prospešná pre ľudí, ktorí trpia chronickými ochoreniami – napr. Reumatoidná artritída, Parkinsonova choroba, ochrnutie krčnej chrbtice alebo ischias (zápal sedacieho nervu).

Shunya Mudra – Mudra Nebo

Toto cvičenie je skvelé pre tých, ktorí majú problémy so sluchom a tiež pomáha pri bolestiach ucha, šumu a problémoch vnútorného ucha.

Agni Mudra – Mudra Ohňa

Častokrát pod názvom Surya Mudra – Mudra Slnka. Stimuluje štítnu žľazu a reguluje trávenie. Pomáha tiež pri problémoch s hmotnosťou alebo pocitoch nepokoja.

Varun Mudra – Mudra Vody

Táto jednoduchá Mudra pomáha regulovať množstvo tekutín v tele a je známa pre svoje blahodárne účinky na pokožku. Hydratuje telo a prispieva k jeho kráse.

Väčšina z vás môže byť voči týmto cvičením skeptická, pre obyvateľov ďalekého východu sa jedná o každodennú rutinu. 

Tak prečo to neskúsiť?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: podaj.to