Copy

od Karolina S.

V dnešní době je těžké najít rodinu, v níž by nebyla mikrovlnná trouba. Přestože ji většinou používáme na ohřívání jídla nebo rozmrazování potravin, dokáže mnohem víc.

Dokonce, i když mikrovlnou troubu používáte jen sporadicky, může vám být velmi nápomocná.

Naučte se skvělé finty, o kterých se v návodu určitě nedočtete!

1) Na uchovávání hub

Díky tomuto budou krásně voňavé a nenapadnou je škůdci.

potřebujeme:

  • 10 kuliček nového koření
  • 2-4 bobkové listy
  • sušené houby

postup:

Do čisté sklenice na zavařování dáme na dno 5 kuliček pepře a 1-2 bobkové listy.

Naplníme houbami a na vrch uložíme zbývající koření. Sklenice na pár vteřin vložíme do mikrovlnky (stačí opravdu jen pár sekund).

Případně můžete sklenice na chvilku vložit i do vyhřáté trouby (vyhřejeme asi na 70-80 stupňů a necháme v troubě 10 minut), postup v mikrovlnce je však mnohem rychlejší.

Pak stačí sklenice zavřít a je to.

2) Pěna jako z kavárny

Chtěli byste si dát šálek kávy jako z kavárny? Nepotřebujete kávovar, stačí vám jen mít doma mikrovlnku. Nalijte do skleněné nádoby s víkem trochu mléka a protřepejte.

Potom vložte na 30 vteřin do mikrovnky a máte perfektní pěnu na kávu. Stačí do každého šálku přidat jednu lžičku a budete se divit, jak moc je to dobré.

3) Utěrky nemusíte vyvářet

Zapomeňte na vyvařování: Perfektní trik, jak vyčistit utěrky za pár sekund a tak, že zmizí i odolné skvrny!

Vše, co potřebujete je mikrovlnka, igelitový sáček a kousek mýdla na praní. O vše ostatní se postará vysoká teplota v mikrovlnné troubě.

Utěrky, hadříky nebo ručníky, které potřebujete zbavit skvrn jednoduše namočte do vody, vyždímejte a důkladně potřete mýdlem na praní.

Potom vložte do uzavíratelného igelitového sáčku (odolného vůči vyšším teplotám) a vložte do mikrovlnky. Nastavte na střední výkon a nechte 1,5 minuty v troubě.

Pak vyndejte pomocí kuchyňských kleští (sáček bude horký), opláchněte a můžete se těšit z čistých utěrek.

4) Česnek oloupete zcela jednoduše

Vložte celou hlávku do mikrovnky a zapněte na 15 sekund při plném výkonu. Celou slupku pak odstraníte jedním pohybem. Slupka se bude od česneku oddělovat sama.

5) Sterilní nádoby za 2 minuty

Tento trik ocení všichni ti, kteří rádi zavařují a potřebují množství perfektně čistých / sterilních nádob. Stačí, když sklenice jednoduše opláchnete a vložíte je do mikrovlnky a nastavíte na 1,5 – 2 minuty. Až se voda odpaří, sklenice jsou perfektně sterilizovány.

Stejným způsobem můžete vydezinfikovat i houbičku na nádobí, stačí, když ji vložíte do mikrovlnky na pár vteřin.

6) V okamžiku se zbavíte zápachu

Pokud potřebujete rychle naplnit místnost příjemnou vůní, vložte do mikrovonky talířek se skořicí, vanilkou nebo jiným aromatickým kořením. Zapněte na 15 sekund a budete překvapeni, jak rychle se celá vaše kuchyň naplní krásnou vůní.

7) Nápady na servírování

Z obyčejných tortil můžete vykouzlit originální misky na salát, stačí je vložit do šálků a dát na pár sekund do mikrovlnky a máte originální nápad na servírování.

8) Rajčata oloupete raz dva

Nařežte rajčata do kříže a vložte na dvě minuty do mikrovlnky. Slupka se Vám bude oddělovat jedna radost. A nemusíte ztrácet čas s vařením vody a loupáním rajčat.

9) Chipsy bez kapky tuku

Nařízněte tence, rozložte na talířek, osolte, opepřete a vložte na 3 minuty do mikrovnky. Obraťte a vložte do mikrovnky ještě na 3 minuty. Chipsy jsou hotové.