Copy

Na povrchu úžasně křupavé a vypečené, uvnitř křehké a měkoučké. To jsou brambory, na které Vám v dnešním článku představíme recept. Uvidíte sami, že doteď jste brambory připravovali špatně. Při nejmenším jen obstojně.

Po vyzkoušení tohoto receptu však uvidíte, že pečené brambory Vám nikdy nechutnaly lépe. Trik je ve zmrazení. Posuďte sami!

Ingredience

  • 1 kg brambor
  • Lžíce soli
  • Pepř
  • Stroužek česneku
  • Čerstvý kopr

Postup

  1. Brambory očistěte a omyjte. Pokud jsou velké, nakrájejte je na čtvrtky. Pokud jsou malé, nechte je jako tak. Nalijte do hrnce vodu, osolte a přiveďte k varu.
  2. Brambory vložte do vroucí vody a zapokličkujte. Vařte 5-7 minut. Sceďte a nechte vychladit. Nasypte brambory do uzavíratelného sáčku, nebo do misky, kterou zafixujete potravinářskou folií.
  3. Dejte brambory na 1-2 hodiny do mrazáku. Můžete nechat přes noc. Poté vylijte plech olejem a zmrzlé brambory na něj rozložte. Dejte do trouby a pomalinku je pečte. Spíš zahřívejte tak dlouho, než teplota v troubě dosáhne 220 stupňů. Brambory párkrát proházejte, nebo obraťte. Nejvíc v posledních 10 minutách.
  4. Po upečení dejte na talíř a libovolně dochuťte česnekem a koprem, případně ještě solí. Podávejte jako přílohu, nebo samotné vegetariánské jídlo.

Sdílejte tenhle recept na pečené brambory s bylinkami i s Vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají! 

zdroj: womensite.mediasole.ru