Copy
Recept Nejlepší Míša řezy

Po dlouhém odmlčení se znovu ozývam s tímto fantastickým zákuskem – Míša řezy. Našla jsem na internetu spoustu receptů na tyto řezy a vybrala jsem si tento. Trochu jsem ho poupravila podle sebe a vznikl z toho koláček, který nemá konkurenci. Každému doma chutnal, já jsem byla velmi šťastná a tak jsem si ho zapsala do mého sešitu s recepty s červenou fixou. A to abych nezapomněla, že je opravdu nejlepší. Autor: HeMiShEk

SUROVINY

Těsto:

6 ks vajec

6 lžic cukru krupice

6 lžic polohrubé mouky

3 lžíce kvalitního kakaa

1 lžička prášku do pečiva

2 lžíce oleje

Krém:

2 ks (500 g) tvarohy

300 g másla

200 g cukru (můžeme i víc podle chuti)

podle chuti rum nebo aroma

Poleva:

2 tabulky čokolády na vaření

220 g másla

4 lžíce mléka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z bílků vyšleháme tuhý sníh a zatím dáme bokem. Ve druhé míse vyšleháme žloutky s cukrem. Přidáme olej, kakao, mouku a prášek do pečiva. Zamícháme a přidáme sníh. Těsto nalijeme do vymazaného a vysypaného plechu. Dáme péct cca na 180 – 190 °C. Zkusíme piškot špejlí jestli se nelepí a poté necháme dojít a vychladnout.
  2. Mezitím si připravíme krém. Tvaroh, máslo, cukr a rum dáme do mísy. Pořádně vyšleháme do hladkého krému. Nejlépe se pracuje z povolenými surovinami. Podle chuti si můžeme dosladit podle sebe.
  3. Jakmile máme piškot vychladlý, pomažeme ho krémem. Necháme zatím bokem. Ve vodní lázní uděláme polevu. A tu uděláme tak, že rozpustíme máslo s čokoládou a přidáme mléko.
  4. Vše krátce prohřejeme a necháme trošičku vychladnout.
  5. Pak ji nalijeme na tvarohový krém a necháme v lednici úplně ztuhnout. Nejlépe chutná pořádně vychlazený. Přeji dobrou chuť.=)