Copy

Bezodpadová společnost je v podstatě těžko dosažitelným ideálem. Bez balicích materiálů se zkrátka, jak mnozí již zjistili, obejdeme jen velmi těžko. Hlavním úkolem obalového materiálu je totiž ochrana baleného zboží.

Bez obalového materiálu se tak neobjede nejenom řada prodejců, ale i e-shopů. Obalové materiály však mají své využití i v domácnostech. Jaké máme možnosti?

Odpadové pytle, nebo pytle na suť?

Vezměte si takové odpadové pytle. Bez nich se neobejde téměř žádná domácnost. Jak jinak s veškerým odpadem také naložit, že? Na trhu se setkáte s odpadovými pytli různých velikostí od nejmenších s objemem okolo třiceti litrů až po ty nejobjemnější stodvacetilitrové. Připadají vám klasické odpadové pytle moc tenké? Na e-shopu obalykredo.cz seženete velmi odolné igelitové pytle na suť vhodné pro širokou škálu využití včetně stavebního odpadního materiálu.

Praktické obalové fólie

Široké možnosti nabízejí i obalové fólie, ať již se jedná o potravinářské, bublinkové, pěnové, průtažné atd. K balení potravin slouží fólie potravinové, které zabraňují jejich vysušování a celkově prodlužují jejich trvanlivost. Výhodou potravinových fólií jej především jejich multifunkčnost. Do fólie snadno zabalíte svačinu i talíř se zbytky od oběda.

Multifunkční zip sáčky

Velmi praktické jsou i zip sáčky, do nichž spolu s potravinami můžete uložit v podstatě jakékoliv předměty (pokud se do nich vejdou), a ochránit je před vlhkostí, prachem i znečištěním. Z tohoto důvodu jsou tedy vhodné i na cesty.

Potřebujete to zalepit?

Skvělým pomocníkem při balení (ale nejenom při něm) jsou lepicí pásky, kterým se také říká izolepy. Na zmíněném e-shopu obaly-kredo.cz spolu s těmi běžnými najdete úplné lepící skvosty. Tedy pásky, které se na balíčku budou vyjímat jako šperk. Lepicí pásky se vyrábějí buď z PVC, nebo z PP (polyprophylenu). Pokud však smýšlíte ekologicky, zřejmě dáte přednost papírovým lepicím páskám.