Copy

Když nemáme možnost vypěstovat si vlastní plodiny, jsme nuceni koupit čerstvé ovoce a zeleninu v obchodě. Ceny jsou však velmi vysoké a tak kolikrát odcházíme s prázdnou, a raději si dávku vitamínů rozmyslíme.

Připravili jsme pro Vás proto podrobné pokyny pro spolehlivý růst ředkviček. Tyto tipy si zamilujete a bohatá, nikdy nekončící úroda Vás mile překvapí. Výsledek je geniální.

Postup

  1. Pro tento způsob pěstování na zahrádce potřebujete kartony od vajec.
  2. Zkušení zahradníci používají tytéž. Během deštivého jara lepenka chrání rostliny před nadměrnou vlhkostí. A naopak v dobách sucha udržuje vodu a eliminuje tak nutnost často zalévat.
  3. Nejprve určete, kde budete mít semínka a poté odřízněte část kartonu.
  4. Kartony rozložte do půdy. Musí být tak hluboko, aby zemina naplnila lůžka kartonu.

5. Jediné, co musíte udělat, je zasít ředkvičky do každé buňky, posypat semena vrstvou 1,5 – 2 cm půdy, říčního nebo rašelinového písku a navlhčit.

6. Mimochodem, písek má několik výhod: zaprvé se zahřívá rychleji, takže kořeny budou růst a zrát rychleji, a za druhé, ředkvička bude čistá, i když ji během deštivého počasí odstraníte ze země.

7. Již za 7-10 dní budete moci obdivovat nádherné mladé rostliny. Úroda bude bohatá.

8. Tuto fantastickou metodu můžete použít jak na zahrádce, na poli i ve skleníku

Sdílejte tenhle jednoduchý způsob jak si doma pěstovat vlastní ředkvičky i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info