Copy

Kdo by neměl rád banány. Jsou skvělé do ovesné kaše na snídani, do toustu s čokoládou, s tvarohem či jen tak, když rychle potřebujete utišit hlad a doplnit energii. Banány zkrátka nesmí chybět v žádné domácnosti. Věděli jste ale, že i jejich slupky mohou být stále prospěšné? Máme pro vás recept, na zázračnou směs ze slupek od banánů. Čtěte dál a dovíte se víc. Garantujeme vám, že poté už nikdy žádnou slupku nevyhodíte.

Co všechno najdete v banánových slupkách
Banány jsou super potravina hned ve dvou ohledech. Za prvé jsou zdravé, plné vitamínů a minerálu a za druhé jsou v souladu s novým trendem „zero waste“. Nevzniká z nich totiž žádný odpad. Pokud je umíte správně využít! Můžete je totiž spotřebovat celé, aniž byste z nich něco vyhodili. Možná snad jen malého bubáka na špičce. Co vše najdete v banánových slupkách? Jsou bohaté především na

  • vápník
  • železo
  • fosfor
  • draslík

Co se slupkami od banánů? Rozhodně je nevyhazujte
Jak sami vidíte, je škoda je vyhazovat. Můžete si z nich vytvořit jednoduché a výživné koktejly pro vaše rostliny, které je navíc ochrání proti parazity a škůdci. Pokud se snažíte omezovat chemické prostředky a snažíte se používat přírodní, našli jste přesně to, co jste hledali. Tato směs je totiž naprosto nezávadná a 100 % přírodní. Prozradíme, jak na to. Budete potřebovat slupky od banánů, vodu a větší sklenici, například zavařovací. Nic víc nepotřebujete. A jak postupovat?

Vytvořte si přírodní a účinný repelent proti škůdcům pro vaše květiny
Nakrájejte slupky na menší kousky. Zavařovací sklenici či jinou uzavírací nádobu naplňte do poloviny vodou. Poté dejte kousky slupek do nádoby a uzavřete. Sklenici dejte stranou, nejlépe na chladné a tmavé místo. Nechte stát alespoň jeden týden. Vzniklou tekutinu přelejte do konvičky a můžete zalévat. Uvidíte, jak tato směs květinám prospěje.