Copy

Každého občas honí mlsná na něco dobrého, ale ne vždy máme ve skříni něco schované. Nabízí se tedy možnost zajít do obchodu pro nějakou sladkost, chuť si nechat zajít nebo si něco upéct či připravit svépomocí. Jenže co? Často nám chybí vhodné nápady na nějakou rychlovku, která by navíc skvěle chutnala. Nechcete-li celý den strávit v kuchyni u trouby a péct buchty, koláče nebo dorty, vyzkoušejte báječný recept na jeden z nejchutnějších dezertů na světě. O tom, že vám bude chutnat, není pochyb, neboť jeho hlavní ingrediencí jsou oblíbené sušenky Oreo.

Vhodné pro vegany

Na světě existuje opravdu jen velmi málo lidí, kteří by byli schopni odolat báječné chuti Oreo sušenek. Jsou to skvělé černé sušenky s náplní uvnitř. Dokonce se jedná o sušenky vhodné také pro vegany, neboť jejich složení neobsahuje žádné živočišné produkty, jak je tomu u ostatních sušenek. Pokud tedy máte tyto sušenky rádi a dopřáváte si je často, vyzkoušejte tento báječný recept na dezert, který vás rozhodně nezklame.

Čokoláda a Oreo

Nemusíte se bát, že byste strávili hromady hodin v kuchyni nebo dlouhé a náročné přípravy. Vytvořit si jednoduchý a jeden z nejchutnějších dezertů na světě je opravdu snadné. Budete k tomu potřebovat pouze: 4 a půl šálku rozpuštěné mléčné čokolády, šálek rozpuštěné bílé čokolády, 15 sušenek Oreo a 120 g smetany nebo tvarohu. Příprava je velmi snadná.

Snadný postup

Mísu vyložte pečícím papírem. Rozpusťte mléčnou čokoládu a nalijte ji do této mísy. Jeden šálek si nechejte bokem, ale také ho rozpusťte. Mísu vložte na deset minut do lednice. Roztavte šálek bílé čokolády dejte ho do lednice. Rozdrťte sušenky na jemné kousky a smíchejte je se smetanou nebo tvarohem. Naneste tuto směs do mísy na mléčnou čokoládu a na ní naneste ztuhlý krém z bílé čokolády. Vložte do lednice na deset minut. Nakonec přidejte poslední šálek mléčné čokolády a máte hotovo.