Copy

Staré hrábě není nutné okamžitě vyhazovat. Starou rozpadlou násadu použít na otop do kamen, ale hrabičky si nechte. Jsou totiž samy o sobě velmi univerzální nástroj, který lze proměnit v celou řadu zajímavých a užitečných věcí.

Pořadač na klíče do dílny

Máte doma dílnu a v ní plno klíčů, které se jen tak bez ladu a skladu potulují kolem? Udělejte si v nich pořádek a už nikdy je nebudete muset hledat. Když staré hrábě připevníte na zeď nad pracovním stolem, můžete na ně všechny klíče pohodlně zavěsit do řady podle velikosti.

Krmítko pro pátky

Podzim a zima jsou roční období, kdy je v přírodě velmi málo potravy pro volně žijící ptactvo. Proto vyrábíme krmítka z kdečeho a pomáháme opeřencům přežít toto nelehké období. Moc pěkné krmítko jde vyrobit i ze starých hrabiček. Zavěste je na kmen stromu a napíchejte na ně kousky chleba nebo ovoce. Ptáčkové vám budou vděční.

Věšák na bižuterii

Máte rádi různé řetízky, korálky, prstýnky a náramky a nemáte žádnou šperkovnici, kam byste je uložili? Pokud jste fanda neotřelých řešení, můžete zrecyklovat staré hrábě a udělat z nich věšák na tyto malé ozdobné drobnosti. Už nikdy se vám neztratí a navíc s hrabičkami vypadají v interiéru velmi ozdobně.

Věšák na klíče

Natřete staré hrábě novou barvou a připevněte je na nějaký stojánek tak, aby šly zavěsit na zeď vedle hlavního vchodu. Pak už stačí jen na jejich zuby navléknout klíčky a už nikdy se vám nestane, že byste je nemohli najít.

Obrázky: Zelfmaakideetjes, Etsy