Copy

Muškáty jsou nejoblíbenější květinou, kterou můžete vidět úplně všude. Muškáty nejsou náročné, ale s jejich množením má spousta lidí veliké problémy. V dnešním inspirativním článku Vám tak ukážeme, jak si namnožit muškáty a těšit se z nekonečné záplavy květů. Výsledek Vás mile překvapí.

Uvidíte, že tuto nejjednodušší metodu množení muškátů si zamilujete, a už nikdy nebudete postupovat jinak. Vyzkoušejte tuto geniální metodu i vy. Výsledek Vás mile překvapí a nekonečné kvetení také.

Tipy na rozmnožení muškátů

  1. S velmi ostrými nůžkami stříhejte mladé řízky o délce 3-4 cm. Odstraňujte spodní listy a ztenčujte horní listy, čímž zabráníte odpařování tolik potřebné vlhkosti. Řízky různých odrůd vložte do samostatných nádob a označte je (aby nedošlo ke ztrátě žádného druhu).
  2. Nechte je po dobu 10-15 minut, aby byl řez dobře usušen. Mezitím květináče naplňte suchou zeminou (používám rašelinu). Navlhčete pomocí postřikovače.

3. Potom řízky na chvilku namočte do stimulátoru růstu kořenů, a pak přeneste řízky na zem a lehce vtlačte do půdy.

4. Květináče s řízky se umístí na teplé a světlé místo, ale ne na přímé paprsky slunce. Můžete je zakrýt netkanou textilií.

5. Několik dní postřikujte řízky z postřikovače a teprve 5. den je zalejte.

6. Rozmnožujte pelargónie v suché půdě i v létě, i když je velmi horká! Protože ve vlhké půdě řízky velmi rychle hnijí.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak doma namnožit muškáty i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info