Copy

Nekupujte drahé hnojiva a postřiky z obchodu. Na bohatou úrodu a krásné květiny v zahradě potřebujete jen tuto jednu výživu – nic víc. Mně ji poradil tchán a dodnes používám na rajčata, jahody, okurky, lilky a žena na květiny (hlavně na muškáty a petúnie). Jednoduše je to vitamínová bomba pro celou naši zahradu.

Pokud jste příznivcem ekologického pěstování, kvasnice jsou ideálním hnojivem , které podpoří plození vašich rostlin. Kromě prospěšných mikroorganismů obsahuje fytohormony a vitamíny B . Vaše rostliny se vám bohatě odvděčí!

Univerzální výživa na úrodu a květiny

potřebujeme:

  • 100 g cukru
  • 100 g čerstvých kvasnic
  • asi 3 l horké vody
  • 10 l odstáté vody – na ředění kvasnicového roztoku
  • 3 l nádobu s víkem
  • postřikovač s objemem 10 litrů

postup:

1. Nalijte horkou vodu do 3 litrové nádoby. Nezaplňujte ji až povrch, ale nechte v ní nějaké volné místo.

2. Přidejte cukr a rozdrcené droždí. Míchejte, aby se vše rozpustilo.

3. Nádobu přikryjte plastovým víkem. Dejte na teplé místo a nechte roztok kvasit asi 3 – 4 dny nebo týden.

4. Po uplynutí této doby dobře protřepejte a před použitím zřeďte v poměru 100 ml kvasnicového extraktu na 10 litrů odstáté vody.

5. Poté rostliny jednoduše zalijte zředěným roztokem. Můžete ho nalít přímo ke kořenům nebo trochu postříkat i listy. Aplikujte toto hnojivo v časných ranních hodinách nebo večer, když už není ostré slunce.

Takové hnojení můžete provádět asi jednou za 2 týdny. Je však dobré ho střídat is jinou výživou a mezi každým hnojením nechat přestávku alespoň 1 týden. Přejeme bohatou úrodu!