Copy

Chtěli byste i Vy mít takovou domácí a krásnou soukromou vinici? Můžete. Jednoznačně. Když se chce, všechno jde. A proto Vám dnes ukážeme báječně jednoduchý, ale dokonale účinný způsob, jak takové domácí hroznové víno pěstovat v květináči.

Na nic nečekejte a připravte si vše potřebné. Díky našemu detailnímu návodu se Vám nemůže stát, aby se vínu nedařilo.

Osvědčený způsob jak pěstovat hroznové víno

  1. Nejdříve se musíte pečlivě rozhodnout, jaké víno chcete pěstovat. Existuje mnoho různých odrůd. Musíte si připravit velký a prostorný květináč. Třeba keramický. Musí mít opravdu nejméně 6-8 litrů. Až se víno rozroste, budete potřebovat květináč dokonce 40 litrový. Aby rostlina nejen rostla, ale také hlavně plodila, musíte je umístit na jih, nebo jihozápad.
  2. Smíchejte třetinu zeminy, třetinu humusu a stejné množství písku
  3. Přidejte sklenici komplexního minerálního hnojiva nebo dřevěného popela.
  4. Sázejte od začátku března do dubna. 2 – 3 dny před výsadbou seřízněte kořeny sazenic na délku 10–12 cm a vložte do vody
  5. Ponořte řízky do země a zakryjte je plastovým igelitem. Odstraňte jej, když se na stromcích objeví první sazenice. Víno se tak rychleji přizpůsobí prostředí.
  6. Když výhonek dosáhne výšky 15 cm, „přendejte“ hrozny do květináče s horním průměrem 16 až 18 cm, a to opatrně, aby nedocházelo k poškození mladých kořenů.
  7. V červnu přemístěte do nádoby o průměru do 35 cm. Už během prvního roku uvidíte výsledky.
  8. Bez umělého hnojení jsou domácí hrozny odsouzeny ke zkáze – prostě nemají dostatek živin. Když je fosfor nedostatečný, vinná réva se zbarví žlutě a zplesniví. S nedostatkem draslíku se růst výhonků zpomaluje. A pokud rostlina postrádá železo, onemocní chlorozou a ztrácí svůj zelený pigment.

Sdílejte tenhle jednoduchý způsob jak si pěstovat hroznové víno i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info