Copy
Recept Vanilkové řezy s banány a čokoládou

Vanilkové řezy s banány. Kombinace, které neodolá ani ten nejnáročnější mlsoun. Podle mého názoru koláče s banánem jsou ty nejlepší. Ještě mi chutnají i koláče s jahodami, ale banány, to je prostě topka. Rada kombinuji banány s vanilkovým pudinkem nebo s krémem s chutí vanilky, nemusí to být vysloveně pudink. A ta krájecí čokoládová poleva, někde jsem četla, že se nazývá ganache, ale nevím jestli to je správný poměr ingrediencí. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

7 ks vajec

120 g kr. cukr

140 g polohrubá mouka

Nádivka:

500 ml mléko

2 bal. vanilkový pudink

200 g kr. cukr

2 ks žloutky

200 g máslo

5 ks banán

50 g sirup podle chuti

70 ml voda

50 g kr. cukr

pár kapek vanilková esence

Glazura:

125 ml smetana ke šlehání

130 g tmavá čokoláda

50 g med

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky vyšleháme s 60 g cukru do husté pěny. V druhé misce vyšleháme bílky se zbylým cukrem do tuhého sněhu. Opatrně sníh vařečkou vmícháme do vyšlehaných žloutků a po lžících přidáme polohrubou moukou. Připravené těsto navrstvíme na plech o rozměru 40 x 30 cm a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme cca 20 minut při teplotě 180 stupňů. Buď těsto před pečením rozdělíte na 2 části nebo po pečení překrojíme na polovinu.
  2. Žloutky utřeme s cukrem. Do mléka přidáme vanilkový pudink a důkladně ho rozmícháme, abychom neměli žádné hrudky. Pudink dáme vařit na mírný oheň, přidáme žloutky s cukrem a vaříme do zhoustnutí. Hustý pudink odstavíme a necháme vychladnout.
  3. Máslo vyšleháme mixérem do pěny, přidáme po lžících studený pudink a vyšleháme nadýchaný krém.
  4. 50 g cukru rozpustíme v 70 ml vody a přidáme vanilkovou esenci a sirup. Promícháme a touto hmotou polijeme jednotlivé pláty těsta.
  5. Na jeden plát natřeme 1/3 krému, položíme druhý plát, natřeme druhou třetinu krému, poklademe na čtvrtiny nakrájené banány a natřeme zbylý krém. Pěkně uhladíme a celý povrch polijeme glazurou (smetanu ohřejeme s medem, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme).
Příprava receptu Vanilkové řezy s banány a čokoládou, krok 1