Copy

Už naši předkové využívali hojně blahodárných vlastností citronu. Jeho využití v potravinářství i v kosmetickém průmyslu, je opravdu značné. A není divu. Citron je skutečný velkosklad, nebo zdroj, chcete li, vitamínů a mikroelementů, které jsou pro naše tělo velmi důležité. Jen málo lidí ví, že toto slunečně žluté ovoce může být použito nejen jako přírodní všelék, ale také jako efektivní osvěžovač vzduchu a čistící prostředek.

Podívejte se na 7 fantastických tipů, jak citron v čištění domácnosti využít. Ale nepůjde jen o citron. Využijete báječně všechny dostupné suroviny, které už máte doma.

TIPY NA ČIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

 1. Vinné mušky a citron
  Vinné mušky bývají zapeklitý problém. Stačí, když překrojíte citrón napůl a vložíte přes noc do trouby, u které necháte otevřená dvířka. Ráno jen dvířka zavřete a zapnete troubu na 10 minut. Pak otevřete dvířka, citróny vyhoďte a nechte proudit vůni z trouby do místnosti.
 2. Ocet
  Abyste odstranily stopy po tvrdé vodě a vodní kámen, použijte ocet. Aplikujte ocet na potřebná místa a nechte chvíli působit. Poté omyjte.
 3. Dřevěné skříňky
  Smíchejte olej a sodu v poměru 1:2. Vymíchejte pastu a naneste ji na dřevěné povrchy v kuchyni. Budou čisté a krásně lesklé.
 4. Dřez a citrón
  Abyste vrátili lesk porcelánovému zrcadlu, potřete jej plátkem citronu a zasypte jedlou sodou. Nechte působit pár minut a pak omyjte.
 5. Kuchyňští roboti
  Kuchyňské roboty vyčistíte nejlépe pomocí dlátka, nebo špejle. Dostanete se tak do všech spár a zbavíte je ukrytých bakterií.
 6. Spáry
  Smíchejte ocet se sodou v poměru 2:1. Touto směsí vyčistěte spáry.
 7. Ocet a sporák
  Sporák bude jako nový, když jej vyčistíte octem. Zbaví jej všech usazenin a připálenin.