Copy
Recept Vynikající jahodový cheesecake

Vynikající lahodný cheesecake s jahodovou pěnou a jemnou smetanovou pěnou. Miluji nepečené dezerty a hlavně cheesecake. Jsem ráda, že se mi vydařil takto, abych se s vámi mohla podělit o inspiraci. Autor: Triniti

SUROVINY

Základ:

150 g sušenky

90 g máslo

1 lžíce pomerančový džus

Krém:

500 g jemný tvaroh nebo mascarpone

1 lžička vanilková esence

1 bal. vanilkový cukr

80 g moučkový cukr

300 ml smetana ke šlehání

1 bal. želatina

2 lžíce citronová šťáva

200 g jahody

40 g moučkový cukr

200 ml smetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme na jemný prášek, přidáme pomerančový džus a rozpuštěné máslo. Promícháme a základ navrstvíme na dno kulaté formy na pečení o průměru 24 cm (dno vyložte pečícím papírem).
  2. K jemnému tvarohu (můžete použít i mascarpone) přidáme vanilku, vanilkový cukr, moučkový cukr a dobře promícháme. 300 ml smetany vyšleháme do tuhé šlehačky a přimícháme ji k tvarohové hmotě.
  3. Želatinu připravíme podle návodu na obalu. K nabobtnáné želatině přidáme trochu tvarohové hmoty, promícháme a želatinovou hmotu přidáme do celé tvarohové masy. Znovu promícháme a jednu polovinu navrstvíme na základ.
  4. Jahody rozmixujeme tyčovým mixérem, přidáme 40 g moučkového cukru, citronovou šťávu a promícháme. Přidáme druhou polovinu tvarohové hmoty a spojíme. Navrstvíme na bílou vrstvu a pěkně uhladíme. Odložíme do chaldničky ztuhnout.
  5. Před podáváním vrch ozdobíme vyšlehanou šlehačkou (200 ml).
Příprava receptu Vynikající jahodový cheesecake, krok 1
Příprava receptu Vynikající jahodový cheesecake, krok 2