Copy

Dnes se s Vámi podělíme o cenné tipy, které Vám pomohou při výběru pokojových rostlin, obzvláště pak do ložnice. Všechny z nich mají společného jmenovatele. A tím je čistý vzduch. Dýchejte doma lépe a pořiďte si tyto rostliny i ke svému lůžku. Výsledek Vás mile překvapí.

Čistý vzduch Vám pomůže k lepšímu spánku a celkově Vám tyto rostliny prospějí. Neváhejte a pořiďte si je domů také Vy. Uvidíte, že si je zamilujete.

Directions

 1. Jasmín
  Tato rostlina nejen že dobře voní, ale má velmi dobrý uklidňující účinek na spánek. Snižuje stres a úzkost, zlepšuje kvalitu spánku a minimalizuje vznik nevolnosti a letargie. Ulevuje od stresu. Blahodárný je i jasmínový olej.
 2. Levandule
  Nejen levandulový éterický olej, ale také samotná rostlina, má za následek zklidnění unaveného těla. Uvolňuje tělo i duši. Každý, kdo již chodil v poli levandule, to jistě bude vědět. Přidejte do místnosti jeden nebo dva květináče levandule, nebo ji naplňte do polštáře. Snižuje úzkost, stres, zpomaluje srdeční frekvenci, zlepšuje funkci mozku, ale také prospívá plačícím dětem.
 3. Tchýnin jazyk
  Půvabné nažloutle zelené listy se dobře hodí do jakéhokoli stylu domova. Další výhodou je, že udržuje vzduch v místnosti čistý, protože uvolňuje kyslík. Pomáhá předcházet podráždění očí, ulevuje od dýchacích potíží a zmírňuje bolesti hlavy. Buďte však opatrní! Silné a špičaté listy mohou způsobit vážné zranění, pokud je třeba malé dítě v jeho blízkosti neopatrné, ale větší nebezpečí představují listy rostliny. Jsou jedovaté. V důsledku pozření se mohou rozvinout alergické příznaky. To vše může mít podobu mírnějšího zarudnutí nebo dokonce zvracení a průjem.
 4. Břečťan
  Vypadá velmi dobře, snadno se pěstuje. Čistí vzduch v místnosti a z 94% neutralizuje plísně. Doporučuje se těm, kteří trpí nějakou formou alergie. Dejte si však pozor, protože je toxický, takže pokud máte malé dítě nebo domácí zvíře, vyberte jinou rostlinu, nebo jej umístěte mimo dosah.
 5. Aloe vera
  Pokojová rostlina, známá také jako nesmrtelnost, kromě četných léčivých účinků také čistí vzduch v místnosti. To zajišťuje klidný spánek.

Sdílejte tyhle rostliny, které čistí vzduch ve Vaší domácnosti i s přáteli! Určitě budou také mile překvapeni! 

zdroj: diabetika.hu