Copy

Zanesené mřížky, i samotná plocha sporáku, bývají problémem v mnoha domácnostech. Jak s tímhle problémem zatočit jednou provždy? Je to mnohem snadnější, než se na první pohled může zdát a výsledek vás naprosto mile překvapí.

Přečtěte si náš dnešní článek a těchto 5 triků musíte vyzkoušet. Výsledek je zaručeně stoprocentní. Uvidíte, že tak snadné čištění si zamilujete.

Geniální triky na čištění domácnosti

  1. Do rozprašovače si nalijte ocet, ten rozstříkejte na teplý sporák a nechte 20 minut působit. Poté jen vyčistěte houbou. Pokud je sporák skutečně silně znečištěný, posypte před aplikací octa plochu sporáku jedlou sodou.
  2. Zasypte povrch sporáku jedlou sodou. Poté namočte do mýdlové vody čisté utěrky a položte na sporák. Nechte působit 15 minut a poté dočistěte.
  3. Ukazuje se, že rostlinný olej se vyrovná s nečistotami, které po vaření zůstanou na sporáku. Papírové ručníky namočte olivovým nebo slunečnicovým olejem a otřete špinavé povrchy. Pak stačí jen klasicky dočistit.
  4. V poměru 1:1 smíchejte peroxid vodíku a jedlou sodu. Výslednou pastu naneste na sporák, rozetřete a nechte 15 působit. Poté dočistěte houbou a vodou.
  5. Nastříkejte na povrch sporáku citronovou šťávu a zasypte solí. Nechte 15 minut působit. Dočistěte teplou vodou a houbou.

Sdílejte tyhle geniální triky jak vyčistit celý sporák i s přáteli! Určitě budou také mile překvapeni! 

zdroj: samodelkino.info