Copy

Během léta je zcela běžné, že máme ideálně v lednici připravené kostky ledu. Ty se hodí nejen do alkoholických, ale i nealkoholických drinků. My vám dnes přinášíme pár nápadů, jak si díky této obyčejné pomůcce osvěžit horké letní dny.

Ovocné kostky

Díky zmraženým potravinám můžete nejen osvěžit, ale i ozdobit. Připravte si džusy několika barev a chutí. Do zásobníku nalijte nejdříve na dno trochu pomerančového džusu a až zamrzne, dolijte jahodový a nakonec třeba banánový. Tří barevné kostičky nejenže vypadají lákavě, ale v nápoji budou bezvadně i chutnat.

Překvapení uprostřed

květinový led

Ono to zase až tak velké překvapení není, protože je na první pohled patrné, co se v kostičce ukrývá. Nicméně musíte počkat, až se led rozpustí. Klidně si ovocnou ledovou kostkou můžete i v zimě ochladit čaj. Pokud vám tedy do zimy vydrží. Musíte uznat, že vypadají skutečně lákavě. Místo ovoce je možné použít i mátu nebo květiny. Květinový led pak nemusíte používat pouze ke konzumaci, ale chlazení nápojů.

Ledová káva

Do zásobníku nalijte kávu, a pak už stačí jen vyloupnout do skleničky, zalít mlékem a podávat. Rychlé, osvěžující občerstvení máte za okamžik připravené.

Ledový mls pro děti

jogurtové kostky

Místo zbytečně přeslazených nanuků, které se během léta mohou značně prodražit, nalijte do zásobníku na led ovocnou dřeň. Pak stačí nasypat do misky různobarevné kostičky a dětem podávat. Aby se dětem ovocné nanuky nepřejedli, klidně udělejte i smetanové. Jakýkoliv jogurt opět nalijte do zásobníku a dejte zamrazit. V mističce pak už stačí polít polevou a nejen děti i dospělí si na takovém poháru pochutnají.

Náš tip: Pokud nemáte zásobníky na led různých tvarů – nevyhazujte plastové platíčka od bonboniéry. Ta mívá většinou všelijaké tvary – srdíčka, měsíčky, hvězdičky a další.