Copy
Recept Jednoduchá kokosová roláda

Jednoduchá starodávná cukrářská klasika … v naší oblíbené cukrárně ji vedle jiných “vychytaných” zákuscích s úspěchem prodávají dodnes … ale doma upečená je i tak nejlepší. Autor: Janaha

SUROVINY

Těsto:

6 ks vajec

6 lžic jemného krystalového cukru (krupice)

3 lžíce oleje

6 lžic polohrubé mouky

1/2 bal. prášku do pečiva (6g)

Krém:

300 ml mléka

1 bal. kokosový pudink

150-200 g cukru

200-250 g másla

1 bal. vanilkový cukr (20g)

1 lžíce rumu

Dále:

meruňkový džem (může být i jiný)

kokos na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšlehám mixérem do tuha, postupně zašlehám po lžících cukr a dobře prošlehám. Snížím otáčky na minimum a postupně přidávám po jednom žloutky a olej (po lžících).
  2. Pak už jen zlehka ručně zamíchat mouku s práškem do pečiva. Těsto rozmažu na plech vyložený pečícím papírem (papír jemně vymažu olejem, aby se dal z rolády snadněji odstranit) a upeču.
  3. Pekla jsem asi 20 minut na 180 ° C (řiďte se svou troubou – každá trouba peče jinak). Upečený korpus ještě za tepla stočím i s papírem na pečení. Když vychladne, roládu opatrně rozbalím, odstraním papír, namažu džemem a naplním.
  4. Krém: Z mléka a pudinkového prášku vařím hustý pudink (můžete ho osladit vanilkovým cukrem) a nechám vychladnout. Pokud nechcete, aby se vám na pudinku udělala slupka, zkuste na horký pudink položit průsvitnou kuchyňskou fólii a tak nechat vychladnout (nebo jednoduše během chladnutí stále míchat, aby se neudělala slupka).
  5. Pokud nemám na tyto procedury čas, slupku na vychladlém pudinku jednoduše sloupnu.
  6. Máslo vyšleháme s cukrem a zašleháme vychladlý pudink a lžíci rumu (máslo i pudink by mělo mít přibližně stejnou teplotu, aby se vám krém nesrazil).
  7. Korpus namažu džemem a naplním krémem. Část krému si nechám na potření rolády zvenku. Celou roládu bohatě posypu kokosem.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne