Copy

Každý, kdo je zapálený zahrádkář miluje svou zahradu a chce, aby vypadala tak, aby mu ji každý záviděl. Sázení stromků, zbavování se plevele, rytí záhonků a zkrášlování je pro někoho absolutní vášní. Pokud ale chcete mít krásnou zahradu, je třeba se o ni dokonale starat a věnovat jim čas. Navíc, každý kdo tráví hodně času na své zahrádce moc dobře ví, že na zahradě se vždy nějaká ta práce najde a že spoustukrát odcházíte domů až
večer. Víkendy plné budování a dělání vaší zahrady mnohem krásnější je pro někoho opravdovou slastí.

Tipy a triky, jak být dobrým zahrádkářem

Tento článek vám nyní pomůže vaši zahradu zase o něco zlepšit. Jde o spousty triků a nápadů, které nejsou zase tak moc známé a moc lidí o nich neví. Buďte tedy vy těmi, kdo sousedům ukáže, kdo je pravý zahrádkář. Zkuste tedy několik našich triků a uvidíte, že budete spokojeni.

1. Dešťová voda

Dešťovou vodu nemusíte jako každý jiný nechat odtékat do potrubí pryč. Zkuste si ji ponechat na své zahrádce pro zalívání květin. Přeci jen v létě potřebují rostlinky více vody a je zbytečné je zalívat vodou z řádu. Použijte tedy nějaký větší plastový nebo kovový sud a udělejte si svod z okapu přímo do něj. Nejen, že ušetříte za vodu, ale přibyde vám na zahrádce zase o hezkou věc navíc.

2. Zbavte se plevele

Každý to zná. Plevel a jen plevel. Někdy je to noční můra. Zkuste ale tento recept na to, jak se plevele dokonale zbavit a při tom nemuset kupovat spousty drahých přípravků s chemiemi. Uděláte si vlastní roztok tak, že vezmete 4 litry ocra a 1/4 kg soli, přidáte jednu polévkovou lžíci prostředku na nádobí a s tímto roztokem plevel postříkáte. Uvidíte, jak se plevel ztratí.

3. Skořápky od vajíček

Zkuste místo plastových kelímků dát vaši rostlinku do skořápky od vajec. Nejen, že tak šetříte přírodu, ale doma ty sazeničky přeci jen vypadají mnohem krásněji.

4. Kokos jako dekorace

Koupili jste si v obchodě nějaký větší kokos? Tak ho nevyhazujte. Rozpulte ho a udělejte si z něj nádherný květináč, který zavěsíte na řetízek. Můžete si do něj vložit nějakou krásnou malou rostlinku.

5. Čajové sáčky

Pokud rádi pijete čaj, tak asi většinou pytlíčky od čaje vyhazujete do koše. Zkuste to ale nyní udělat malinko jinak. Nechte si je a použijte je jako hnojivo. Stačí je přidat do hlíny ke kořínkům nějaké rostlinky.

6. Mini skleníček

Pokud vám zůstala prázdná plastová láhev například od mléka, rozřízněte ji a použijte ji tak jako skleník. Pro malé rostlinky je to nejlepší. Navíc funguje jako kryt proti hmyzu, a tak o rostlinku nepřijdete.

7. Z brambor růže

Vemte bramboru a napíchejte do ni růže a vložte do hlíny. Růže má tak velkou šanci začít růst a za několik let budete mít růžovou zahradu.

Zkuste nějaké z těchto triků, pokud je ještě neznáte a zkuste si tak vylepšit vaši zahrádku!