Copy
Recept Nepečený pistáciový cheesecake

Cheesecake je už dnes velmi populární sladkou dobrotou a našel si své milovníky ale i odpůrců. Ten, kdo nemá rád extrémně krémové koláče, tak tento dezert určitě neocení, ale my doma ho zbožňujeme. Klasické ovocné nás už omrzely, tak jsem musela vymýšlet něco, co ještě nikdo nedělal, neviděl a ani neochutnal. Vymyslela jsem takový cheesecake, který zmizel ještě dříve než se stihl vychladit :D Autor: Kvietok

SUROVINY

Základ:

150 g máslo

300 g sušenky

Krém:

400 g mascarpone

300 ml smetana ke šlehání

300 g bílá čokoláda

100 g pistácie

Dekorace:

pistácie

čokoláda

sušenky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Zcela jednoduchý a tak chutný. Takže se nebojte a udělejte si sladkou dobrotu.
  2. Sušenky rozmixujeme na zcela jemný prášek, přidáme rozpuštěné máslo a promícháme. Takto připravený základ navrstvíme na dno formy. Já dávám ještě pečící papír, pak celý cheesecake snadněji přenesu na podnos. Utlačíme a odložíme do chladničky, dokud připravíme krém.
  3. Smetanu vymícháme do tuhé šlehačky, přidáme mascarpone a na nejnižších otáčkách promícháme. Nemícháme zbytečně dlouho, aby hmota nebyla příliš řídka. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a odstavíme. Necháme mírně vychladnout a přidáme k mascarpone hmotě.
  4. Pistácie dnes už koupíte i nesolené a nepražené, no já jsem koupila právě ty, které byly osolené a také opražené, tak jsem je umyla v horké vodě a osušila. Posekala jsem je sekáčkem na menší kousky a přidala ke smetanové hmotě. Promíchala a takto připravený krém jsem navrstvila na základ.
  5. Vrch ozdobíme podle vlastní fantazie, já jsem použila čokoládu, rozdrcené sušenky a nasekané pistácie. Odložíme do lednice nejlépe na celou noc a můžeme podávat.