Copy

Když máte špinavou pračku, ani prádlo nikdy nebude dokonale čisté, bez bakterií a voňavé. V dnešním článku si proto ukážeme famózní a spolehlivé triky, které Vaší pračku udrží v perfektním stavu po dlouhá léta.

Vyzkoušejte tyto geniální tipy i Vy. Výsledek Vás mile překvapí. Čistota pračky bude famózní a ušetříte spoustu peněz. Pračku vyčistíte vším, co už máte doma. Spolehlivě, rychle a levně. Tyto jednoduché tipy si zamilujete a už nikdy nebudete čistit pračku jinak.

Čištění bubnu

  1. Nejprve musíte vyčistit buben zevnitř – odstranit minerální usazeniny z topného tělesa a bubnu. Vápenaté usazeniny se skládají z hořečnatých a vápenatých solí, takže na ně musíte působit organickými nebo anorganickými kyselinami. Jaké kyseliny se nacházejí v každé domácnosti a stojí jen málo? Samozřejmě ocet a kyselina citronová
  2. Pokud použijeme ocet tak budeme potřebovat:2 šálky bílého octa, 1 / 4 hrnku jedlé sody, 1/4 sklenice vody a houbu.
  3. Smíchejte jedlou sodu s vodou. Dejte směs do přihrádky na prací prášek a zalijte ocet. Pusťte pračku naprázdno, na nejvyšší teplotu
  4. Pokud chcete použít kyselinu citronovou tak použijte 1-6 sáčků kyseliny citronové.
  5. Nasypte kyselinu citronovou do přihrádky na prášek a pusťte pračku naprázdno, na nejvyšší teplotu.

Čištění vnější strany

  1. Teplou vodou pořádně omyjte boční strany, ovládací panel, i sklo u dvířek pračky.

Čištění zásobníku

  1. Zásobník vždy nejlépe vyčistíte, když jej rozeberete na jednotlivé kusy, včetně modrého plastu, který se nachází v přihrádce na aviváž. Poté vyčistěte zásobník pomocí jedlé sody a horké vody, nebo pomocí octa a jedlé sody.
  2. Nalijte jeden z těchto roztoků do přihrádky a nechte 30 minut nebo několik hodin. Poté ji očistěte houbou a zubním kartáčkem (to je velmi užitečné pro čištění těžko přístupných míst). Nakonec vylijte zbývající roztok, otřete prostor, dokud nebude suchý, a nainstalujte jej na místo.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak vyčistit celou pračku i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info