Copy

Pokud poslední dobou pociťujete zvýšenou únavu, zhoršené dýchání, bolesti svalů, či trpíte častými infekcemi, alergiemi, poruchami koncentrace, nebo depresivními stavy, mohlo by tohle vše souviset i s výskytem plísní ve vaší domácnosti. Pečlivě zkontrolujte všechny stěny, zda nejsou plísněmi napadené. V případě, že ano, je nutné je co nejdříve zklikvidovat. Z dlouhodobého hlediska mají na zdraví člověka totiž neblahý vliv. Omezit se však nemusíte jen na chemické produkty. Poradíme vám, co pomůže.

Přírodní síla léčivého čajovníku

Čajovník pochází z daleké Číny a je velice oblíbený jak v kosmetice, tak i v léčitelství. V tomto ohledu je vhodný v těchto případech:

  • při zvýšené únavě (dodá potřenou energii a svěžest)
  • při nachlazení a respiračních nemocech (urychlí léčbu a podpoří lepší dýchání)
  • k detoxikaci organismu a podpoření imunitního systému
  • ke zlepšení psychického i fyzického stavu obecně

Jak použít čajovník k odstranění plísně ze stěn?

Čajovník má kromě jiného i antiseptické a baktericidní účinky, na což se přišlo už v roce 1920 při vědeckých studiích. Proto jej můžete použít i k dezinfekci stěn v bytě, které jsou pokryté škodlivými plísněmi. Ty odstraníte roztokem z dvou čajových lžiček esenciálního oleje z čajovníku a dvou šálku vody. Směs přelijte do rozprašovače a aplikujte na plíseň na zdi. Navlhčeným hadříkem spory odstraňte. Postup několikrát opakujte.

Jaké další metody pomohou s plísněmi na stěnách?

V momentu, kdy plísně naleznete ještě v počáteční fázi, je možné použít obyčejný ocet na jejich odstranění. Když jsou však plísně rozšířené na velké ploše stěny, je nutné zasáhnout speciálními přípravky, které patogeny spolehlivě odstraní. Na plísně aplikujte například Savo, které účinné mikroorganismy zahubí. Hadříkem, nebo houbičkou pak nečistoty smyjte. Důležité je postup několikrát opakovat, než bude zeď zcela čistá.