Copy

Získat ploché břicho a narovnat si záda můžete poměrně nestandardním, přesto velmi jednoduchým způsobem. Každý z nás toho může docílit tímto jednoduchým trikem, který je tak nenáročný, až těžko uvěřit, že vůbec funguje. Zřejmě většina z nás se snaží docílit stejného efektu rehabilitačním cvičením či trávením několik úmorných hodin týdně v posilovně. Pokud však svaly není to hlavní, ale rádi bychom udělali něco pro zdraví našich zad a břicha, je toto cvičení ideální. Pojďme si ukázat, jak snadno začít doma.

Nesprávný tvar páteře vede ke spoustě problémů

Následující metoda se jmenuje Fukutsuji po japonském lékaři Toshiki Fukutsujim. Ten si všiml, že u obézních lidí, těhotných žen a osob se sedavým zaměstnáním se postupně vlivem namáhání pánve přemisťují vnitřní orgány, čímž dochází k jejich nesprávnému fungování. V bederní oblasti se navíc páteř námahou či nesprávným a dlouhodobým sezením křiví, což vede až k nepříjemným bolestem. Kromě bolesti samotných zad souvisí s nesprávným držením páteře také další zdravotní problémy, například:

  • bolesti hlavy a svalů
  • problémy s kyčlemi a dokonce viděním

Japonský lékař přišel na metodu, díky níž si můžeme narovnat záda, souběžně s tím narovnat břicho a dokonce snížit obvod svého pasu. Cvičení byste měli praktikovat 3x týdně a vyhradit si na to lze pouhých 5 minut času. Brzy na sobě možná začnete pozorovat viditelné výsledky. Nejen, že odezní bolest zad, ale také se může o nějaký ten centimetr zmenšit obvod vašeho pasu.

Toto cvičení je velmi snadné

Důležité je obstarat si obyčejný ručník. Ten následně pevně srolujte. Roli můžete utáhnout provázkem, aby se ručník nerozmotal. Nyní stačí najít si místo na podlaze, které je spíše tvrdší. Lino bude vhodnější než třeba koberec. Položte srolovaný ručník na zem a zády se na něj položte tak, abyste měli oblast pupíku v jeho středu. Pokud ležíte, nyní by špičky nohou měly směřovat k sobě a chodidla tlačte co nejvíce k podlaze. Ruce jsou natažené blízko sebe, dlaně rukou by také měly směřovat k podlaze a co nejdále od těla. Postavení rukou a nohou je rozhodující pro správné cvičení.

Po přibližně 5 minutách můžete ručník odebrat, ale ještě nevstávejte. Chvíli ležte, pak se překulte na bok a pomalu vstávejte. Jak vidíte, postup je velmi snadný a není fyzicky náročný.