Copy

Co je na jarním úklidu skvělé? Když je už je hotový. Ale cesta k tomuto bodu bohužel už tak zábavná není. Abychom vám pomohli odkrýt i příjemnou stránku jarního úklidu, shromáždili jsme několik tipů a triků, jak učinit celý proces efektivním. Tím máme především na mysli úsporu času a žádné nervy.

Dezinfikujte houbu na mytí

Pokud praktikujete užívání jedné houbičky na celou domácnost nebo alespoň na jednu místnost, věřte, že to na ní po chvilce půjde znát. Osvěžte ji pomocí mikrovlnné trouby. Vyždímejte ji a na minutu ohřejte.

Na nerez použijte citrón

Na nerezové povrchy použijte rozříznutý citrón na dvě poloviny. Citrónová šťáva skvěle odstraní skvrny od vody jak v koupelně, tak v kuchyni. Navíc za sebou zanechá svěží citrusovou vůni.

Čištění mikrovlnné trouby

Chcete-li odstranit zaschlé zbytky potravin z vnitřku mikrovlnné trouby, naplňte misku 1 – 2 šálky vody, přidejte 2 PL bílého octa a několik kapek oblíbeného esenciálního oleje. Zapněte na 5 minut.

Odstranění kruhů po skleničkách

Znáte to, podtácky mnoha lidem nic neříkají a výsledkem jsou pak nevzhledné kruhy na povrchu konferenčního stolku. Zkuste je odstranit pomocí fénu na vlasy. Pusťte jej na vysokou teplotu a namiřte na postižená místa, dokud kruhy nezmizí. Jakmile jsou pryč, otřete povrch trochou olivového oleje.

Obrázky: Freepik