Copy
Recept Tvarohové koblihy bez droždí

Tvarohové koblihy bez použití droždí, čili nemusíte čekat, dokud vám těsto vykyne. Můžete je dělat během celého roku, nejen během masopustu. Je to sice kalorické jídlo, ale radím ho mezi ty jednodušší recepty, při kterých nemusím strávit spoustu času v kuchyni. Tvaroh je nejlepší použít hrudkovitý, dělala jsem už i s jemným tvarohem, protože jsem doma neměla jiný, ale nebylo to velmi dobré. Sníst se to dalo, ale příště půjdu raději do obchodu. Autor: Janaha

SUROVINY

500 g hrudkovitý tvaroh

4 ks menší vejce

4 lžíce rumu

4 lžíce moučkového cukru

2 lžičky soda bicarbona (nepříliš kopcem)

500 g polohrubá mouka

špetka soli

džem

moučkový cukr

olej na smažení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V misce ručně smícháme všechny suroviny a hotové těsto přeložíme na pomoučený vál, kde ho necháme přikryté půl hodinku odstát.
  2. Vyválíme na asi 1 cm a vykrojíme menší kolečka/koblihy. Těsto se někdy trochu lepí, je třeba dobře posypat (záleží od tvarohu a také od velikosti vajec).
  3. Pokud se vám těsto opravdu velmi lepí, můžete případně přidat trochu mouky, ale ne mnoho, aby koblihy nebyly jako kámen.
  4. Smažíme je z obou stran ve vyšší vrstvě oleje dozlatova. Měly by se pěkně nafouknout. Koblížky neplníme stříkačkou, džem dávám navrch a na talíři ještě zlehka pocukrujem.
  5. Nejlepší jsou teplé, jako všechny koblihy.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne