Copy

Zlozvyky při uklízení způsobí, že na místo, abyste svůj domov vyčistili, bude ještě více špinavý. Co se týče úklidu, velmi mnoho lidí se k některému nebo ke všem těmto zvykům uchyluje buďto z nepozornosti, anebo v domnění, že je to tak správně. Nejen že si ale tímto způsobem nepomohou k čistšímu domovu, ale navíc si tím úklid zkomplikují a uklízení pak zabere více času. Jak jste na tom vy, máte také některý z těchto zlozvyků?

Příliš mnoho čisticího prostředku

Mnoho z nás už jsme to určitě někdy udělali a možná to tak děláme stále. Čím více čisticího prostředku, tím lépe? Bohužel to není pravda. Jedna kapka jaru stačí k umytí veškerého nádobí a předepsané množství pracího prášku stačí k vyprání celé dávky prádla. Velké množství pracího prášku pak navíc může pračku poškodit. Příliš mnoho univerzálního čistidla na mytí podlah zase způsobí, že na zemi zůstává mastná vrstva mýdla, což způsobuje zachytávání prachu a nečistot.

Čištění špinavými nástroji

Když myjete podlahu špinavým mopem, těžko lze očekávat, že ji skutečně vyčistíte, že? Špinavá houbička na nádobí, špinavý hadr na utírání nábytku, to všechno nejen že vám s úklidem nijak nepomůže, ale navíc po svém okolí šíříte nános nebezpečných bakterií, které se ve špinavých čisticích nástrojích velmi rády množí.

Nechávání nádobí ve dřezu

Pokud máte myčku, proč nechávat nádobí ve dřezu? Vytvořte si zvyk vložit špinavé nádobí ihned do myčky. A pokud myčku nemáte? Pak je dobré umýt nádobí po každém jídle. Nádobí špinavé od jídla ponořené do vody ve dřezu jsou skvělou hostinou pro bakterie, které se zde rády množí a dělají pak paseku na našem zdraví.

Nechávání stohů papíru doma

I v digitálním věku často v domácnostech vršíme stohy papírů, které už beztak nikdy nikdo nebude potřebovat, ale přesto si je schováváme pro případ, co kdyby náhodou. Všechno špatně. Akorát si domů taháte roztoče, kteří se papírem rádi živí a navíc vytváříte zbytečný nepořádek. Ujistěte se, že každý týden všechen přebytečný papír vynesete do popelnice.

Obrázky: Freepik