Copy

Obvykle vás nabádáme k důkladnějšímu čištění a uklízení předmětů denní potřeby ve své domácnosti. Dnes ale ne. Ba právě naopak. V dnešním článku si budeme povídat o tom, že některé předměty čistíme až přehnaně často a možná bychom se v tom měli zmírnit. Nejen že je přílišné čištění těchto předmětů zbytečné, ale mohlo by to vést i k jejich poškození.

Auto

Mytí auta je něco, co spoustu z nás nebaví, a tak dáváme raději přednost myčce. Dejte ale pozor, jak často tam s autem zajíždíte, protože častým mytím se také odplavuje vosková vrstva, která chrání povrch laku. Tím můžete zvýšit pravděpodobnost vzniku škrábanců či matného povrchu. Nemyjte proto auto častěji než jednou dvakrát do měsíce, když je opravdu špinavé. Jednou ročně také nechte auto navoskovat.

Podprsenky

Každodenní praní podprsenky není potřeba. Než spodní prádlo vyperete, vezměte si ho na sebe klidně i třikrát nebo čtyřikrát. Když je pak perete, vždy podprsenky dávejte do síťového sáčku a používejte jen nízké teploty a jemný cyklus. Nikdy pak podprsenky nesušte v sušičce.

Džíny

Častým praním velmi rychle ztrácejí barvu, a proto je perte jen když už je to bezpodmínečně nutné. Pach a pot z nich můžete odstranit jednoduše tak, že je zavěsíte na slunci a čerstvém vzduchu, případně je na noc vložíte v plastovém sáčku do mrazáku. Obě metody zároveň zabíjejí také bakterie.

Dřevěný nábytek

Spousta čisticích prostředků, a to i těch speciálně určených na dřevo, může při častém používání povrch vašeho nábytku dokonale zničit. Mimo jiné přípravky na dřevo obsahují oleje, které vytvářejí na povrchu nábytku mastnou vrstvu a přitahují prach.

Obrázky: Freepik