Copy
Recept Vynikající bílkové čepičky v čokoládě

Krásně vypadají a ještě lépe chutnají. Vynikající bílkové čepičky v čokoládě vyžadují trochu trpělivosti při přípravě, ale určitě stojí za vyzkoušení.

SUROVINY

Těsto:

450 g hladká mouka

2 lžíce kakao

špetka sůl

100 g moučkový cukr

3/4 lžičky prášek do pečiva

špetka jedlé sody

špetka skořice

220 g máslo

3 ks vejce

Nádivka:

120 ml voda

4 lžíce med

320 g kr. cukr

10 g želatina

4 lžíce studená voda

4 ks bílky

1/2 lžíce vanilková esence

Glazura:

300 g mléčná čokoláda

9 lžic olej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Všechny suroviny na přípravu těsta smícháme v misce a vypracujeme hladké těsto, které zabalíme do potravinářské fólie nebo do obyčejného mikrotenového sáčku a odložíme do chladničky nejméně na 1 hodinu. Jestli chcete těsto připravit dříve, nazabúdajte na to, že takové těsta vydrží v lednici maximálně 3 dny.
  2. Odleželé těsto na pomoučené pracovní desce rozválíme na tenký plát, ze kterého vykrájíme kolečka a ukládáme je na papírem vyložený plech na pečení. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 190 stupňů cca 10 minut. Upečené necháme vychladnout při pokojové teplotě.
  3. Želatinu namočíme do 4 lžic studené vody a necháme ji nabobtnat. Vodu, cukr, med dáme do menšího hrnce a vaříme 5 minut. Odstavíme a přidáme nabobtnalou želatinu. Promícháme, aby se želatina rozpustila a necháme mírně vychladnout.
  4. Bílky vyšleháme v druhé misce do pěny a postupně, tenkým proudem přilijeme připravený sirup. Nakonec přimícháme vanilku.
  5. Připravíme si zdobící sáček a pěnu nastříkáme na upečená kolečka. Necháme při pokojové teplotě uschnout po dobu minimálně 2 hodin. Případně, pokud se bojíte teplem nezpracovaných bílků, kolečka pečte pouze 5 minut a pak je i s pěnou dejte do trouby sušit klasicky jako pusinky.
Příprava receptu Vynikající bílkové čepičky v čokoládě, krok 1

6. Usušenou pěnu namočíme do rozpuštěné čokolády, do které jsme přidali olej a necháme ztuhnout.

Příprava receptu Vynikající bílkové čepičky v čokoládě, krok 2
Příprava receptu Vynikající bílkové čepičky v čokoládě, krok 3

Zdroj: Coolinarika