Copy

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený dům či byt. Nicméně existuje i jiné řešení než si dům koupit. Jedno známé rčení totiž říká, že každý správný muž by měl za svůj život zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Proč? Protože výše uvedené prý muži potřebují k tomu, aby vnitřně dospěli a také aby byli opravdu šťastní a viděli ve svém životě smysl. A právě smysl je často to, co se nám v dnešní moderní době z našich životů pomalu vytrácí.

Postavte si dům vlastníma rukama

To ovšem ale neplatí o jednom Američanovi, který se rozhodl postavit pro svého blízkého jednoduchý, ale velmi útulný dům. Ke stavbě použil svou vynalézavost, šikovnost a jeden přepravní kontejner. Výsledkem je krásný malý domek, který na první pohled připomíná pohádkovou chaloupku. Zvenku má domek sytě červenou barvu, a tak není možné si ho nevšimnout. Následující fotografie vám tento sofistikovaný domek ukáží v celé jeho kráse.

Ekologické bydlení a zároveň vše v jednom

Celá stavba skvěle naplňuje dnešní filozofii ekologického bydlení. V současné době se spoustu lidí zajímá o nízkoenergetické a pasivní rodinné domy, které by neznamenaly pro své okolí velkou zátěž a naopak by šetřily energii a přírodní zdroje. Jelikož je dům vytvořen z přepravního kontejneru, tvoří ho jedna velká místnost, která je zároveň kuchyní, jídelnou, obývákem i ložnicí a která je i kompletně zařízena. Vstup do domu tvoří jedny velké prosklené francouzské dveře, a v každém „pokoji“ se nachází vlastní malé okénko, a celý domek je tak uvnitř prozářen denním světlem.

Interiér domku je překvapivě prostorný a útulný, zcela jistě k tomu přispívají i vhodně zvolené materiály a barvy. Jak vidíte na fotografiích, nábytek i stěny jsou převážně v bílé barvě či jejích odstínech (javor, bříza, borovice), podlaha je světle šedá. Zároveň v domě najdete opravdu vše, co ke svému životu potřebujete. Inovativní domek navíc nabízí i dvě terasy. Jedna se nachází před domem a druhou terasou je vlastně celá střecha kontejneru, na kterou se snadno dostanete prostřednictvím dřevěných schodů a na které můžete trávit večery například povídáním s rodinou či přáteli.

Překvapivá útulnost

Domek v sobě ukrývá veškerý potřebný nábytek a zařízení pro každodenní život. Do ložnice se bez problémů vešla manželská postel. Před ložnicí je obývací část s gaučem, stolkem, lampou a televizí. Rovněž v kuchyni se nachází vše potřebné, tedy kuchyňská linka, lednička s mrazákem, sporák s troubou, dřez a další. Kuchyňská linka obsahuje mnoho skříněk, do kterých můžete pohodlně uložit nejen nádobí, ale i nejrůznější potraviny. Je až neuvěřitelné, kolik úložného prostoru v sobě malý domek ukrývá, najdeme zde totiž i botník či automatickou pračku. V domě najdete také koupelnu se sprchovým koutem, umyvadlem s velkým zrcadlem a toaletou. Ty jsou odděleny dveřmi od ostatního obytného prostoru. K dalšímu standardnímu vybavení domu patří také elektrické topení,  v případě nepříznivého počasí tedy není nic jednoduššího než si zatopit.

Kouzlo vhodné podlahy a osvětlení

Použitá podlaha přispívá k celkovému zvětšení prostoru nejen svou světle šedou barvou, ale také tím, že je v celém domě použita pouze jedna souvislá podlahová krytina, což přispívá k navození dojmu neohraničeného prostoru, a domek se tak zdá být opticky větší. Celkový dojem je dotvořen kusovým kobercem v obývacím pokoji a kůží na podlaze v kuchyni. V neposlední řadě k výslednému dojmu celého malebného domku přispívá promyšlené řešení světel – kombinace bodového osvětlení a klasického lustru a lampy.  Pokud vás tedy láká ekologické ale zároveň pohodlné a levné bydlení, není nic snazšího než se inspirovat.