Copy
Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT

Hovězí maso je u nás oblíbené už i proto, že ho kupuji z farmy a je vždy čerstvé a zdravé. Dnes jsem masíčko udělala na houbách. K tomu domácí beraní rohy a kopeček rýže. Samozřejmě se k tomuto jídlu hodí i bramborová kaše nebo knedlík, zkuste ať už s mou oblíbenou přílohou, rýží nebo s ostatními zmíněnými. Autor: Izabelka

SUROVINY

400 g hovězí maso

1 PL vepřové sádlo

1 ks cibule

1 PL kečup domácí

100 ml víno červené

dle chuti sůl, pepř, bobkový list

1 PL hrubá mouka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Hovězí plátky jsem nakrájela na plátky a vyklepala. Na pánev jsem dala rozehřát sádlo a maso jsem opekla z obou stran.
Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT, krok 1
Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT, krok 2
Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT, krok 3

2. Maso jsem vybrala do mísy a do výpeku jsem přidala nakrájenou cibuli a nechala opéct. Přidala jsem kečup, mletou červenou papriku a podlila troškou vody. Všechno jsem nechala trošku povařit, aby se chutě spojily.

Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT, krok 4
Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT, krok 5

3. Pak jsem přidala maso a podlila vínem. Nechala jsem dusit na slabším plameni 50 min. pod pokličkou. Během dušení jsem přilévala jen malé množství vody.

4. Hřiby jsem namočila do teplé vody a přidala jsem k masu. Posypala jsem hrubou moukou a velmi pomalu vařila ještě 10 min. Hotový oběd jsem podávala s dušenou rýží. Přeji vám dobrou chuť.

Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT, krok 6
Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT, krok 7
Hovězí masíčko na víně s houbami - FOTORECEPT, krok 8