Copy
Recept Ostré nudličky z vepřových palců

Něco netradičního oproti minulým dnem. Doposud jsem dělala tradiční českou kuchyni a ta nám lezla doma už krkem, tak jsem zkusila něco netradičního. Nedávno jsem vešla do zajímavého obchodu, kde prodávaly koření různého druhu, tak jsem si nakoupila a dnes jsem to koření i použila. Docela zajímavá chuť. Určitě vyzkoušejte. Autor: Naďa I. (Rebeka)

SUROVINY

300 g vepřových palců (levnější varianta vepřové panenky)

1 ks červená paprika

1 ks zelená paprika, klidně i tenkostěnná

2 ks cibule

2 ks středně velká rajčata

5 lžic slunečnicového oleje

2 lžíce koření Tandori Masala

4 lžíce Sweet Sour Sauce (čínská sladkokyselá marináda)

100 ml Merlotu (nebo jiného červeného vína)

4 lžíce aceto Balsamico di Modena (balzámový ocet)

3 lžičky Sambal Oelek (pálivá pasta z chilli papriček)

dle chuti sůl

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Omyté a usušené palce si překrájíme na nudličky a v misce promícháme s 2 lžicemi oleje a kořením Tandori Masala. Necháme na kuchyňské lince cca 30 min. odležet.
  2. Mezitím si připravíme zeleninu: rajčata křížem shora nařízneme a zalijeme vařící vodou. Chvilinku počkáme, horkou vodu vylijeme a ledovou je zchladíme. Poté velmi snadno sloupneme rajčátko z kůže , krok 1:-))). Rozkrojíme napůl, odstaníme bubáka a nakrájíme na kostičky. Cibule oloupeme a nakrájíme na céčka. Papriky na nudličky.
  3. V pánvi (wok je s výhodou) rozpálíme zbylý (3 lžíce) olej a maso z misky přemístíme tam. Na prudkém plameni restujeme cca 10 minut. Pak přidáme všechna tekutá dochucovadla (ocet, víno, čínskou omáčku) a necháme za občasného míchání zčásti odpařit.
  4. Osolíme, pokud je to potřeba. Teď přidáme papriky a cibuli a zase chvilku restujeme. Po asi 10 minutách vhodíme kostičkovaná rajčata a vysmahneme do krásné šťavičky pěkně všechno pospolu. Sosíku je poměrně dost, takže přílohu si zvolte dle vlastní chuti.. rýže, těstoviny, brambor, hranolky, kuskus.. všechno jde.

Můj blog: Vaření s Tomem