Copy
Recept Smažený květák a květákové placičky

Smažený květák a květákové placičky od Nadi.

SUROVINY

Budeme potřebovat:

1 ks velký čerstvý květák

Těstíčko:

2 ks vejce

3 lžíce hladké mouky

1 lžička soli

mléko dle potřeby

rohlíková strouhanka

Na placičky:

2. polovinu květáku

1 čtvrtlitrový hrnek polohrubé mouky

půl téhož hrnku mléka

2 ks vejce

sůl

pepř

nastrouhaný muškátový oříšek

plocholistou petrželku

cibulkovou nať

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. polovinu květáku rozebereme na menší růžičky a v osolené vodě vaříme 4 minuty. Přendáme do sítka a necháme vychladnout.
  2. Z uvedených surovin na těstíčko vyšleháme metličkou hustější těstíčko, do kterého vkládáme květákové růžičky. Ty pak odkládáme na talíř a necháme zčásti okapat.
  3. Do hlubší misky nasypeme strouhanku, vkládáme květákové růžičky a přehazováním je hezky ze všech stran obalíme. Smažíme ve fritéze, na pánvičce nebo dietněji v troubě dozlatova.
  4. Květák rozebraný na růžičky vaříme cca 10 minut v osolené vodě. V sítku necháme vychladnout a okapat.
  5. Do mísy nasypeme mouku, všechny ostatní ingredience a vymícháme řidší těstíčko. Podle potřeby přidáme mouku nebo mléko.Kdo chce mít placičky křupavější, část mouky nahradí strouhankou. Konzistence by měla být přibližně stejná jako na lívance. Květák nahrubo nasekáme nožem. Já ho rozmačkám v dlaních.
  6. Přidáme do mísy, promícháme a na rozpáleném tuku smažíme z obou stran dozlatova. Kdo chce, přidá kousek na kostičky nakrájené anglické slaniny nebo buřtíku. A kdo chce placičky nadýchanější, dá jenom žloutky a z bílků vyšlehá sníh, který nakonec opatrně vmíchá do květákové hmoty.

Autor: Naďa I. (Rebeka)