Copy
Recept Zeleninový koláč z listového těsta

2/3 lístkového těsta rozválíme v tenký plát, dáme do malého plechu vyloženého pečícím papírem. Dno propícháme vidličkou. Zbytek těsta uložíme do lednice. Těsto dáme do trouby přeedehřáté na 200 stupňů asi na 20 minut. Nebojíme se toho, když se těsto nafoukne a zredukují se nám boky, které jsme si původně vytvarovali. Mraženou zeleninu si dáme vařit do mírně osolené vody, cibuli si nakráíme najemno a osmahneme ji na olivovém oleji. Poté k ní přidáme i zeleninu a vše orestujeme. Přidáme česnek, osolíme a opepříme… Autor: Lucka

SUROVINY

1 bal. listové těsto

450 g mražená zelenina (kukuřice, hrách, mrkev)

1 ks větší cibule

2 stroužky česneku

dle potřeby olivový olej

lžíce kremžské hořčice

80 ml smetany ke šlehání (33%)

dle chuti sůl, pepř, vegeta

2 ks vejce

100 g sýru Eidam

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. 2/3 lístkového těsta rozválíme v tenký plát, dáme do malého plechu vyloženého pečícím papírem. Dno propícháme vidličkou. Zbytek těsta uložíme do lednice.
  2. Těsto dáme do trouby přeedehřáté na 200 stupňů asi na 20 minut. Nebojíme se toho, když se těsto nafoukne a zredukují se nám boky, které jsme si původně vytvarovali. Mraženou zeleninu si dáme vařit do mírně osolené vody, cibuli si nakráíme najemno a osmahneme ji na olivovém oleji. Poté k ní přidáme i zeleninu a vše orestujeme. Přidáme česnek, osolíme a opepříme.
  3. V míse si vyšleháme smetanu s vejci, osolíme, opepříme a přidáme vegetu s hořčicí. Nakonec do směsi zamícháme zeleninu a sýr, který jsme si nastrouhali nahrubo.
  4. Dáme na upečené těsto a ze zbylého lístkové těsta opět vyválíme tenký plát, který dáme nahoru koláče buď celý nebo ho rozkrájíme na pásky a naaranžujeme nahoru. Dáme zapéct na 30 minut.
Příprava receptu Zeleninový koláč z listového těsta, krok 1