Copy
Recept Cuketový koláč s kokosem

Chcete-li kakaově-kokosovou verzi, odeberte z mouky 20 – 30g a doplňte kakaem a budete mít zase jiný koláč. Autor: janaha

SUROVINY

4 ks vejce

250 g cukr krupice

100 ml olej

100 ml mléka (voda)

400 g polohrubá mouka

80 g kokos

1 bal. kypřící prášek do pečiva (12g)

1 lžička (kopcovitá) sody bikarbony (10g)

400 g na jemno nastrouhané cukety

džem na potření

čokoláda nebo kokos na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si plech o velikosti 30 x 40 cm. Cuketu očistíme (vydlabeme a oloupeme), nastrouháme na jemno a odvážíme 400 g.
  2. Celá vejce vyšleháme s krupicovým cukrem do pěny. Zašleháme olej, mléko a mouku smíchanou s kokosem, kypřícím práškem a sodou. Nakonec už jen ručně zamíchat na jemno nastrouhanou cuketu. Rozmažeme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme. Já jsem pekla asi 20 – 25 minut na 180 ° (řiďte se svou troubou – každá trouba peče jinak).
  3. Po upečení necháme koláč vychladnout, namažeme džemem (já jsem dala domácí meruňkový) a posypeme čokoládou nebo kokosem. Klidně můžete dát na celý koláč i čokoládovou polevu, nebo jakoukoliv jinou, vaši oblíbenou polevu.
  4. Poznámka: Na tento koláč je nejlepší žlutá cuketa, pokud dáte zelenou, koláč může být barevně trochu “do zelena”, což samozřejmě vůbec nevadí, ale někomu to může vizuálně překážet (mně osobně to vůbec nevadí). Chcete-li kakaově-kokosovou verzi, odeberte z mouky 20 – 30g a doplňte kakaem a budete mít zase jiný koláč. Tento koláč se při krájení trochu drolí, jak všechny kokosové koláče.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne