Copy
Recept Dobrý koláč s piškoty a pařížskou šlehačkou

Jednoduše dobrý koláč. Pod tímto názvem si tento koláč zamilujete. S piškoty, které namočíte do mléka s rumem (pokud budou jíst koláček i děti, doporučuji přidat pouze aroma) a s jemnou chutí kávy. Já jsem použila bezkofeinovou, ale ani kofeinová by neměla být špatná. Zase ten koláč nesníte celý a ani dětem tolik maličko kofeinu neuškodí. Autor: Triniti

SUROVINY

Korpus:

500 g hladké mouky

200 g cukru moučky

40 g másla

2 ks vejce

2 lžíce kakaa

2 bal. prášky do pečiva

8-10 lžic mléka

Krém 1:

1/2 l mléka

3-4 lžíce hladké mouky

250 g cukru moučky

250 g másla

Šlehačka pařížská:

1/2 l šlehačky

100 g čokolády na vaření

Dále:

240 g dětských piškotů

200 ml silné kávy

100 ml mléka

dle chuti rum

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Den předem si připravíme pařížskou šlehačku. Smetanu ke šlehání ohřejeme na mírném ohni (dáváme pozor, aby nezačala vřít), odstavíme a přidáme nalámanou čokoládu. Mícháním ji rozpustíme a odložíme do chladničky. Druhý den šleháme mixerem do tuhé čokoládové šlehačky.
  2. Všechny suroviny na těsto vypracujeme do kuličky, rozdělíme na polovinu. Rozválíme na tenký plát. Jeden položíme na plech, který jsme vyložili papírem a pečeme v troubě cca 15 minut při teplotě 180 st. Stejně i druhé těsto. Na mřížce necháme vychladnout.
  3. Uvaříme mléčnou směs – mléko ohřejeme, přidáme mouku. Necháme mírně vychladnout. V druhé misce vyšleháme máslo s cukrem do pěny, přidáme vychladlou kaši a vyšleháme hladký krém.
  4. Polovinu krému navrstvíme na těsto, které jsme předem pokapali uvařenou kávou. Poklademe piškoty, které jsme namočili do mléka s rumem a znovu natřeme druhou část krému. Položíme těsto, mírně zatlačíme, navrstvíme pařížskou šlehačku a ozdobíme podle chuti.
Příprava receptu Dobrý koláč s piškoty a pařížskou šlehačkou, krok 1
Příprava receptu Dobrý koláč s piškoty a pařížskou šlehačkou, krok 2
Příprava receptu Dobrý koláč s piškoty a pařížskou šlehačkou, krok 3
Příprava receptu Dobrý koláč s piškoty a pařížskou šlehačkou, krok 4
Příprava receptu Dobrý koláč s piškoty a pařížskou šlehačkou, krok 5