Copy

od Pavla P.

Dnes Vám chceme poskytnout cenné informace o čištění trouby od všech nečistot. S výsledkem budete spokojeni a mile Vás překvapí!

Vyzkoušejte proto náš způsob, který Vás mile překvapí, a takové čištění si zamilujete. Trouba bude vypadat jako nová!

BUDEME POTŘEBOVAT

 • 4 lžíce jedlé sody
 • 2 polévkové lžíce prostředku na mytí nádobí
 • přibližně 1,5 litru horké vody
 • rukavice pro čištění domácnosti
 • houba
 • hadřík
 • voda
 • hořčičný prášek

POSTUP

 1. Jedlou sodu a prostředek na nádobí smícháme v misce. Přidejte 500 ml horké vody a promíchejte. Dejte směs do plechu a ten umístěte do trouby na spodní rošt.
 2. Zapněte troubu a zavřete dvířka. Zahřejte na 120 až 130 ° C a nechte ji běžet 60 minut. Tímto způsobem se nečistoty na stěnách uvolní a snadno se odstraní.
 3. Vypněte troubu a nechte ji mírně vychladnout. Je natolik, abyste v troubě udrželi ruku.  Druhý krok – první možnost: pokud Vaše trouba není příliš špinavá, jednoduše z ní odstraňte nečistoty houbou namočenou v prostředku na nádobí.
 4. Pokud nečistoty zůstávají, přidejte k čisticímu prostředku hořčičný prášek. Namočte vlhkou houbu do hořčičného prášku a poté jí otřete troubu. Nakonec troubu omyjte čistou vodou a důkladně ji osušte čistým hadříkem.
 5. Druhá možnost: pokud má trouba mírné znečištění, můžete k čištění použít roztok v plechu (který jste zahřívali). Ale mějte na paměti, že poté budete muset troubu několikrát opláchnout. Jinak jedlá soda zanechá na stěnách bílé skvrny.
 6. Třetí možnost: Pokud je Vaše trouba extrémně znečištěná, postupujte následovně: nejprve navlhčete stěny trouby roztokem v plechu nebo horkou vodou.
 7. Připravte jemnou pastu ze 3 polévkových lžic jedlé sody, 3 polévkových lžic hořčičného prášku, 3 polévkových lžic čisticího prostředku a 6 polévkových lžic 3% peroxidu vodíku.
 8. Pomocí vlhké houby rozetřete pastu získanou po celém povrchu trouby. Nechte působit 60 minut.
 9. Pomocí vlhké houby odstraňte ze stěn a dveří trouby veškerou pastu a nečistoty. Nakonec troubu otřete čistým hadříkem.

Zdroj.Retete.info