Copy
Recept Makový sen s malinami

Výborný zákusek s makovou piškotou a svěží malinovou vrstvou. Pokud nemáte maliny, můžete použít i jiné ovoce, například jahody nebo borůvky. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

100 g máslo

30 g moučkový cukr

1 bal. vanilkový cukr

1 lžička skořice

4 ks vejce

90 g kr. cukr

150 g mák

70 g lískové mleté ořechy

1 lžička prášek do pečiva

špetka sůl

Bílá vrstva:

250 g tvaroh

100 g kr. cukr

1 lžíce vanilkový cukr

1/2 ks citron – šťáva

5 plátků želatina

500 ml smetana ke šlehání

Malinová vrstva:

300 g maliny

50 g moučkový cukr

3 plátky želatina

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Oddělte žloutek od bílku. Bílky vyšleháme s kr. cukrem do tuhé pěny. Máslo utřeme v druhé misce s moučkovým a vanilkovým cukrem, skořicí a špetkou soli do krémové hmoty. Postupně přidáváme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně utřeme. Přidáme mleté ​​lískové ořechy, prášek do pečiva, mák a jemně vmícháme vyšlehaný sníh z bílků. Takto připravené těsto navrstvíme do tukem vymazaného a moukou vysypaného plechu a pečeme při teplotě 160 stupňů cca 30 – 40 minut. Upečené těsto necháme vychladnout.
  2. Plátky želatiny namočíme podle návodu, který je uveden na obalu želatiny a necháme ji nabobtnat. Tvaroh utřeme s kr. a vanilkovým cukrem do krémové hmoty, přidáme citronovou šťávu a nakonec i nabobtnanou želatinu. Smetanu na šlehání vyšleháme v druhé misce do tuhé šlehačky a vařečkou ji přimícháme k tvarohové hmotě. Navrstvíme na vychladlý makový plát těsta a pěkně uhladíme.
  3. Želatinu si připravíme podle návodu na obalu. Maliny vložíme do hrnce, přidáme moučkový cukr a špetku soli. Chvíli povaříme a odstavíme. Přidáme nabobtnanou želatinu a promícháme. Navrstvíme na tvarohovou náplň a necháme ztuhnout. Vrch ozdobíme podle vlastní fantazie, nakrájíme na řezy a podáváme. Dobrou chuť!
Příprava receptu Makový sen s malinami, krok 1