Copy
Recept Maminčiny vanilkové rohlíčky

Vynikající křehké vánoční cukroví. Každý má ten svůj ověřený recept na vanilkové rohlíčky, který peče každé Vánoce a málokdo zvykne vsadit na nový recept, který nemá vyzkoušený. Já jsem také věrná naší domácí klasice, kterou mě naučila moje mamka. Vanilkové rohlíčky nesmí být bez mletých vlašských oříšků a přidávám i žloutky. V některých receptech žloutky vynechávají, ale mně se zdají mnohem křehčí a chutnější pokud žloutku přidáte. Určitě vyzkoušejte můj ověřený recept na toto vánoční cukroví, které se u nás doma dědí z generace na generaci. Autor: SamanthaClara

SUROVINY

Suroviny na těsto

300 g polohrubé mouky

210 g tuku (Hera/máslo)

105 g mletých vlašských ořechů

120 g moučkového cukru

2 ks žloutky

1 bal. vanilkový cukr

2 šp. nože prášku do pečiva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Smícháme nejprve sypké suroviny v míse, dobře promícháme, aby směs byla stejnorodá.
  2. Pak na vále přidáváme plátky másla, zpracováváme nožem i se žloutky. Nakonec zpracujeme rukou v hladké těsto, zabalíme do potravinové fólie a uložíme přes noc do lednice.
  3. Na vále tvarujeme šišky, které krájíme na menší válečky, rukou tvarujeme do rohlíčků, lehce ohneme a přendáme na plech s pečicím papírem. Rohlíčky neohýbáme příliš, aby se po upečení nelámaly. Dobře upečený rohlíček je pouze nazlátlý po okraji, kontrolujeme a nenecháme připálit.
  4. Pečeme na 150 st. asi 8-10 minut. Každá trouba peče jinak, od pečení rozhodně neodcházíme, jinak můžeme přijít k černým rohlíčkům! Dobrou chuť!
Příprava receptu Maminčiny vanilkové rohlíčky, krok 1
Příprava receptu Maminčiny vanilkové rohlíčky, krok 2
Příprava receptu Maminčiny vanilkové rohlíčky, krok 3
Příprava receptu Maminčiny vanilkové rohlíčky, krok 4
Příprava receptu Maminčiny vanilkové rohlíčky, krok 5
Příprava receptu Maminčiny vanilkové rohlíčky, krok 6