Copy

Vysávání je činnost důležitá pro kvalitu ovzduší v domácnosti. Pomáhá totiž zbavovat se nejen viditelných nečistot na koberci, ale zejména těch neviditelných a nenápadných, jako je prach nebo roztoči. Během luxování se ale většinou do ovzduší uvolňuje nepříliš libý zápach směsi spáleného prachu a dalších nečistot. Tento problém má ale poměrně snadné a rychlé řešení. Dejte nepříjemným pachům sbohem a provoňte svůj byt během luxování.

Univerzální perličková vůně do domácnosti

To, co nutně potřebujete pro krásně vonící byt za všech okolností, jsou barevné vonné perličky, což jsou malé gelové kuličky naplněné vonnou esencí. Tyto perličky mohou osvěžit vzduch v interiéru umístěné ve speciálních stojáncích, lze je přidat do pračky k ovonění vašeho prádla a kromě toho je můžete použít právě i do vysavače. K dispozici jsou v nepřeberném množství různých vůní a určitě najdete pro sebe tu pravou.

Vonné perly zakoupíte pod hlavičkou různých značek v barevných plastových lahvičkách. Pokud byste je rádi použili pro provonění bytu během vysávání, jednoduše položte několik vonných perliček na podlahu a nechte je vcucnout do vysavače. Pak už luxujte jako obvykle. Kuličky uvnitř sáčku budou vydávat vůni, kterou bude přístroj skrze výfukové otvory rozptylovat po okolí namísto běžného nepříjemného zápachu. Pokud během vaší práce vůně zmizí, vysajte další perličky.

Originální vůně do vysavače

Podobným způsobem můžete použít i originální vůně do vysavače, které jsou k dostání ve většině prodejen s domácími elektrospotřebiči. Na pultech obchodů můžete najít tyto produkty ve formě granulovaných, perličkových nebo tyčinkových vůní. Všechny lze vložit do sáčku vysavače, odkud během luxování voní. Tyčinkové vůně pak lze umístit do prostoru mezi sáček a tělo vysavače, kde se neobalí prachem a voní tak déle.

Obrázky: Freepik